Українська ГТС здатна конкурувати з будь-якими «потоками» при чесному застосуванні правил ЄС до Газпрому — Вітренко

Українська ГТС здатна конкурувати з будь-якими «потоками» при чесному застосуванні правил ЄС до Газпрому — Вітренко

Українська газотранспортна система здатна успішно конкурувати з будь-якими альтернативними транспортними коридорами за умови чесного застосування вимог законодавства Європейського Союзу до російського «Газпрому».

Про це заявив голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в ефірі програми «Право на владу» на каналі «1+1».

«Європа має застосувати силу свого права, змусивши Газпром не порушувати її законодавство. Зараз він обмежує постачання газу на європейський ринок, зловживає становищем на європейському ринку. І ми кажемо, що разом маємо змусити Газпром перенести точки передачі газу, розблокувати транзит газу з Центральної Азії — Туркменістану, Узбекистану, Казахстану. Або через європейський антимонопольний орган, або через новий арбітраж, або через політичний та дипломатичний процес», — сказав голова правління Нафтогазу.

Юрій Вітренко додав, що Україна вже впровадила європейські правила на своєму ринку газу, а також імплементувала їх в контракти з усіма контрагентами, зокрема, з Газпромом.

«В тому контракті, який ми підписали (контракт на транзит з Газпромом, підписаний у 2019 році), були закладені європейські правила. До речі, ми їх дуже болісно і дорого впроваджували. І наші європейські партнери обіцяли, що впровадження цих правил дасть нам якісь переваги … Цей контракт має давати можливість переносити точки передачі газу. Чому це не стається? Тому, що Газпром зловживає своїм становищем», — зазначив він.

Голова правління Нафтогазу додав, що українська ГТС здатна довести свою ефективність в умовах чесної конкуренції за транзит.

«Якщо подивитися навіть на мапу — побачимо, що для газу з Центральної Азії найближчий шлях пролягає через Україну. Ми побачимо, що багато родовищ, багато компаній, які добувають десятки і сотні мільярдів кубів, ближче до української ГТС. Ми запропонуємо найкращі умови, у нас гарна і потужна українська ГТС, дуже конкурентні тарифи», — підсумував очільник НАКу.

Читайте в «Терміналі», Керівник «Нафтогазу» Юрій Вітренко заявляє, що Україна готова звернутися до органів конкуренції Європейського союзу і подати позов на «Газпром» в міжнародний арбітраж через блокування транзиту газу з Центральної Азії.

 

Автор:

(Всего статей: 18652)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: