Укртрансгаз інвестує близько 900 млн грн в реконструкцію найбільшого ПСГ в Європі

Укртрансгаз інвестує близько 900 млн грн в реконструкцію найбільшого ПСГ в Європі

Більче-Волицько-Угерському ПСГ розпочалась реконструкція компресорного цеху №4 дотискувальної компресорної станції «Більче-Волиця». Проект вартістю 890 млн грн є одним із найбільших в інвестиційному портфелі незалежного Оператора газосховищ України.

Роботи триватимуть до кінця 2024 року, пише пресслужба Укртрансгазу.

Реконструкція компресорного цеху №4 дотискувальної компресорної станції «Більче-Волиця» (далі ‒ ДКС) передбачає заміну двигунів, повітроочисного пристрою, силового електрообладнання, систем аварійного контролю, пожежогасіння, газовиявлення, сигналізації та резервної газотурбінної електростанції.

Частина робіт уже розпочалася. Зокрема, стартувала модернізація п’яти газотурбінних двигунів виробництва компанії «Мотор Січ» потужністю 6,3 МВт кожен. У процесі реконструкції вони замінять штатні двигуни на п’яти газоперекачувальних агрегатах ДКС. Це дасть змогу зменшити витрати паливного газу під час експлуатації ПСГ на 20%, зробить роботу компресорної станції надійнішою та екологічнішою, зменшивши викиди шкідливих речовин в атмосферу.

Комплексна реалізація проекту забезпечить надійну та оперативну роботу наземного обладнання Більче-Волицько-Угерського ПСГ, підвищить економічність та ефективність роботи не тільки компресорного цеху №4, а й ДКС загалом. Зокрема на Угерському покладі (XVI горизонт), котрий безпосередньо впливає на загальну продуктивність усіх ПСГ України під час відбору газу в опалювальні сезони.

«Оператор газосховищ України нині проводить цілий комплекс робіт, що мають продовжити термін безпечної та ефективної експлуатації ПСГ та зробити їх більш сучасними, екологічними та технологічно досконалими. Ми йдемо в ногу з часом, тому автоматизація, зменшення викидів та витрат уже давно стали невід’ємною частиною усіх модернізаційних робіт на об’єктах Оператора. Важливо, що такі модернізації ми проводимо безпосередньо в Україні, у співпраці із найкращими українськими розробниками та виробниками», ‒ відзначив Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу.

Більче-Волицько-Угерське підземне сховище газу є найбільшим у Європі та може вмістити понад 17 млрд куб. м активного газу. ПСГ використовують для надійності транзитних поставок газу у західноєвропейські країни, покриття сезонних нерівномірностей споживачами України та Європи, а також для створення довгострокового та оперативного резервів природного газу.

Читайте в «Терміналі», АТ «Укртрансгаз» вивчає можливість переведення Краснопоповського ПСГ в Луганській області на зберігання водню або його суміші з метаном.

Автор:

(Всего статей: 20055)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: