З 1 квітня 2022 року уряд має намір припинити приватизацію обленерго

З 1 квітня 2022 року уряд має намір припинити приватизацію обленерго

Кабінет міністрів з 1 квітня 2022 року має намір припинити приватизацію належних державі пакетів акцій операторів систем розподілу електроенергії (обленерго).

Як випливає з проєкту розпорядження, включеного до порядку денного засідання уряду 15 вересня, пропонується виключити з переліку великої приватизації, затвердженого розпорядженням Кабміну №36-р від 16 січня 2019 року, пакети акцій ВАТ «Тернопільобленерго» (50,999%), ПАТ «Запоріжжяобленерго» (60,2475%), АТ «Харківобленерго» (65,001%), АТ «Миколаївобленерго» (70%), АТ «Хмельнікобленерго» (70,0089%), пише Енергореформа.

Згідно з проектом, Фонд держмайна зі свого боку повинен вжити заходів щодо припинення приватизації неконтрольних пакетів ще трьох обленерго — ПАТ «Черкасиобленерго» (46%), АТ «Сумиобленерго» і АТ «ДТЕК Одеські мережі» (обидва — по 25%).

Крім цього, АТ «Хмельницькобленерго», ВАТ «Тернопільобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», ПАТ «Черкасиобленерго», АТ «Миколаївобленерго» повинні забезпечити відчуження їхніх часток у статутних капіталах компаній-постачальників е / е — ТОВ «Хмельніцкенергосбит», «Тернопольелектроснаб «,» Запорожьеелектроснабженіе «,» Черкассиенергосбит «,» Миколаївська елекропоставляющая компанія «.

Міністерству економіки з ФДМ належить підготувати і передати Кабміну проєкт рішення про передачу обленерго в управління Міністерства енергетики, зокрема після завершення процесу відчуження постачальників в частині з них. Натомість знятих з приватизації обленерго Фонд держмайна повинен підготувати додаткові пропозиції щодо приватизації в 2022-2024 рр. для забезпечення надходжень до бюджету.

Розпорядження набирає чинності з 1 квітня 2022 року, крім пунктів, які передбачають відчуження постачальників, а також зобов’язання ФДМ щодо додаткових переліків приватизації, які набирають чинності з моменту публікації розпорядження. У пояснювальній записці сказано, що проект розроблено на виконання указу президента №452 від 28 серпня, яким введено в дію відповідне рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про заходи щодо нейтралізації загроз в енергосфері. Крім того, документ пропонує при розгляді проекту розпорядження на засіданні уряду врахувати застереження ПАТ «Запоріжжяобленерго» щодо можливого порушення справи про його банкрутство у зв’язку з виключенням з приватизаційного списку. Як повідомляла енергореформи, згідно з рішенням РНБО від 30 квітня, введеного в дію указом президента №452 від 28 серпня, обленерго з держчасткою повинні бути виключені з переліків приватизації та передані в управління Міненерго від Фонду держмайна. До приватизації кілька років готуються пакети акцій по 70% «Хмельницьк-» і «Миколаїв-«, 65% «Харків-«, 60,25% — «Запоріжжя-» і 50,99% «Тернопільобленерго». У червні цього року ФДМ представив оновлений графік приватизації, в якому продаж чотирьох обленерго ( «Миколаїв-«, «Харків-«, «Запоріжжя-» і «Хмельницькобленерго») запланована на лютий 2022 року, тоді як ще два залишаються у держави обленерго ( «Тернопіль-» і «Черкасиобленерго») поки відсутні.

Читайте в «Терміналі», Фонд державного майна  видав наказ про приватизацію енергогенеруючої компанії ПАТ «Центренерго».

Автор:

(Всего статей: 18955)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: