«Оператор ринку» презентував пропозиції щодо зміни роботи платформи РДН та ВДР

«Оператор ринку» презентував пропозиції щодо зміни роботи платформи РДН та ВДР

Державне підприємство «Оператор ринку» ініціювало зміни до Правил ринку «на добу наперед» і внутрішньодобового ринку, що передбачають чотири ключові новації в роботі цих сегментів ринку електричної енергії.

Новації були презентовані учасникам ринку.

Мова йде про новий порядок оплати фіксованого платежу, застосування ЕСКРОУ рахунків одразу у кількох банках, оформлення актів купівлі-продажу електроенергії в електронному вигляді та впровадження гнучких і пов’язаних  блочних заявок.

29 вересня 2021 року проєкт даних змін було схвалено Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, для обговорення з учасниками ринку електричної енергії.

Новий порядок оплати фіксованого платежу дає змогу  учаснику РДН/ВДР не сплачувати фіксований платіж, якщо компанія не планує користуватися програмним забезпеченням «Оператора ринку» протягом місяця. При цьому компанія не позбавляється статусу учасника РДН і ВДР.

Застосування ЕСКРОУ рахунків в декількох банках, з якими співпрацює ДП «Оператор ринку», спрощує учасникам ринку роботу на РДН і ВДР та розширює їх можливості щодо управління залишками грошових коштів на банківських рахунках.

Акти купівлі-продажу та приймання-передачі електричної енергії складатимуться в електронному вигляді в програмному комплексі  «Оператора ринку» та підписуватимуться КЕП уповноважених осіб підприємства та учасників РДН і ВДР. У разі несвоєчасного підписання актів участь в роботі ринку «на добу наперед» і внутрішньодобового ринку буде призупинена.

Нові торгові продукти — гнучка заявка та пов’язана блочна заявка. Гнучкі та пов’язані блочні заявки входять до переліку продуктів, які використовуються при об’єднанні ринків «на добу наперед» Європи. Це затверджено рішенням Агентства з питань співробітництва енергетичних регуляторів (ACER) наприкінці 2020 року. Тому впровадження таких торгових продуктів в роботі «Оператора ринку» сприятиме об’єднанню ринків електричної енергії Європи та України.

Нагадаємо, ці торгові продукти успішно пройшли тестування весною цього року і технічно готові для впровадження в роботу «Оператора ринку» після затвердження НКРЕКП запропонованої редакції змін до Правил РДН і ВДР.

 

Автор:

(Всего статей: 20055)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: