Молдова зацікавлена у підписанні довгострокового контракту з Газпромом

Молдова зацікавлена у підписанні довгострокового контракту з Газпромом

Молдова зацікавлена в укладенні довгострокового контракту на поставку газу з Газпромом. Про це повідомив в ході прес-конференції в понеділок віце-прем’єр, міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спину за підсумками поїздки в Санкт-Петербург.

Передає ТАСС.

«Ми зацікавлені в підписанні довгострокового контракту [з "Газпромом"] на поставку газу на найвигідніших для республіки умовах, щоб забезпечити енергетичну безпеку країни», — сказав Спину. Він повідомив, що в ході поїздки в Росію йому не вдалося обговорити це питання з головою правління Газпрому Олексієм Міллером «з об’єктивних обставин». Однак він зустрічався з главою підприємства «Газпром експорт» Оленою Бурмістровою.

«Ми обговорили з нею питання підписання довгострокового контракту, на цьому тижні ми почнемо переговори з Газпромом, щоб скласти робочий план. Додатково я повідомив, що ціна на газ нереалістична, є невиправданою для Молдови, я попросив продовжити контракт на умовах 2019 року», — сказав Спину. Він також поінформував ,що «уряд веде консультації з партнерами з розвитку, щоб знайти «альтернативні способи» виходу з ситуації. Перебоїв із забезпеченням Республіки газом і електроенергією не буде», — запевнив він.

Минулого тижня Молдовагаз і Газпром прийняли рішення продовжити  контракт на постачання газу, що закінчився у вересні, до кінця жовтня, на час переговорів. Влада Республіки, яка підключилася до переговорів, виступає за збереження колишньої формули поставок, яка дозволяла істотно економити.

Так, в теплу пору року вартість газу для Молдови розраховувалася з урахуванням кон’юнктури німецького газового хаба NCG, в цей період ціни там знижуються. У холодний період року, на який припадає до 80% споживання Молдовою газу, його вартість прив’язувалася до ситуації на ринку дизельного палива і мазуту.

Раніше Термінал писав, що Сербія обговорює новий довгостроковий газовий контракт з Газпромом.

Автор:

(Всего статей: 20055)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: