$

У 2021 році до України імпортовано об’єм електроенергії, що дорівнює 1,1% від загального електроспоживання

У 2021 році до України імпортовано об’єм електроенергії, що дорівнює 1,1% від загального електроспоживання

За підсумками 2021 року імпорт електроенергії в Україну становив 1,1% від загального електроспоживання (брутто).

Інформує Укренерго.

У 2021 році обсяг імпорту електроенергії в Україну склав 1 693,6 млн кВт·год, що на 26,5% менше, ніж в у 2020 році (2284,9 млн кВт·год). Пік імпорту припав на лютий – 509,3 млн кВт·год, а в жовтні не здійснювався з жодної країни.

При цьому 75,5% (1 278,5 млн кВт·год) від його обсягу було поставлено в торгову зону «ОЕС України» (з Білорусі та Росії), а в «острів Бурштинської ТЕС» — лише 24,5% (415,1млн кВт·год із Словаччини, Угорщини, Румунії).

Найбільше електроенергії у 2021 році було імпортовано з Білорусі — 1 176,6 млн кВт·год (69,5%). На другому місці за обсягами Словаччина —308 млн кВт·год (18,2%).

У порівнянні з 2020 роком імпорт з країн Європи в «острів Бурштинської ТЕС» зменшився за всіма напрямками: на 79,1% із Словаччини, на 87,1% із Угорщини та на 54,6% із Румунії. З 26 травня по 1 листопада 2021 року імпорт з Росії та Білорусі не здійснювався через обмеження доступної пропускної спроможності до 0 МВт.

Переважна частка експорту української електроенергії — 95,4% (3 334 млн кВт·год) — припала на країни ЄС (Словаччина, Румунія, Угорщина, Польща).

Загальний обсяг експорту електроенергії з України у минулому році склав 3 495,4 млн кВт·год, що на 26,5% менше ніж у 2020 році (4 754 млн кВт·год). Пік експорту прийшовся на березень — 504,1 млн кВт·год, тоді як мінімум був у лютому — 6,6 млн кВт·год.

Експорт із торгової зони «острова Бурштинської ТЕС» (в Словаччину, Румунію та Угорщину) склав 72% загальних обсягів (2 514 млн кВт·год), з торгової зони «ОЕС України» (в Польщу та Молдову) — лише 28,1% (981 млн кВт·год).

Найбільші обсяги у 2021 році було експортовано до Угорщини — 1 570 млн кВт·год (44,9% від загального обсягу), Польщі — 819,6 млн кВт·год (23,5%) та Румунії — 642,6 млн кВт·год (18,4%).

У порівнянні із 2020 роком збільшення експорту електроенергії відбулося лише до Словаччини — у 7,3 раза (до 301,4 млн кВт·год). В 2021 році був відсутній експорт до Білорусі, а найвідчутніше зменшився до Польщі — на 44,7%. Також знизилися обсяги, що експортовані до Румунії — на 25,9%, Угорщини — на 25,6%, до Молдови — на 3,7%.

Читайте у Терміналі: Україна має достатньо резервів потужності в енергосистемі — Шмигаль.

Автор:

(Всего статей: 20055)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: