Імпорт електроенергії за рік скоротився на 25,9%

Імпорт електроенергії за рік скоротився на 25,9%
Експорт електроенергії у 2021 році у порівнянні з 2020 роком скоротився на 26,5% (до 3,495 млрд кВт-год.), імпорт – на 25,9% (до 1,694 млрд кВт-год.).

Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

«Пік імпорту припав на лютий – 509,3 млн кВт-год., а в жовтні не здійснювався з жодної країни. При цьому, 75,5% (1 278,5 млн кВт-год.) від його обсягу було поставлено в торгову зону «ОЕС України» (з Білорусі та Росії), а в «острів Бурштинської ТЕС» — лише 24,5% (415,1 млн кВт-год. зі Словаччини, Угорщини, Румунії)», — зазначили в Укренерго.

Минулого року найбільше електроенергії було імпортовано з Білорусі – 1,177 млрд кВт-год. (або 69,5% від всього обсягу імпорту). На другому місці за обсягами Словаччина – 308 млн кВт-год. (18,2%). При цьому, у порівнянні з 2020 роком імпорт з країн Європи в «острів Бурштинської ТЕС» зменшився за всіма напрямками: на 79,1% зі Словаччини, на 87,1% з Угорщини та на 54,6% із Румунії.

Повідомляється, що у 2021 році загальний обсяг експорту електроенергії з України становив 3,495 млрд кВт-год., що на 26,5% менше у порівнянні з 2020 роком. Пік експорту прийшовся на березень — 504,1 млн кВт-год., тоді як мінімум був у лютому — 6,6 млн кВт-год. При цьому, 72% експорту здійснювалося з «острова Бурштинської ТЕС».

Найбільші обсяги електроенергії у 2021 році було експортовано до Угорщини — 1,570 млрд кВт-год. (44,9% від загального обсягу), Польщі — 819,6 млн кВт-год. (23,5%) та Румунії — 642,6 млн кВт-год. (18,4%).

У грудні минулого року у порівнянні з листопадом імпорт електроенергії зріс на 80,5%, до 437 млн кВт-год., експорт – у 2,6 раза, до 338,0 млн кВт-год. Найбільші обсяги імпорту надійшли з Білорусі — 430,5 млн кВт-год. Зі Словаччини було імпортовано 3,9 млн кВт-год., з Румунії — 2,5 млн кВт-год.

Читайте в «Терміналі», через відсутність палива не працюють 19 блоків ТЕС та ТЕЦ.

Автор:

(Всего статей: 20055)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: