США і Євросоюз посилять енергетичну стійкість України

США і Євросоюз посилять енергетичну стійкість України
В рамках Енергетичної ради ЄС-США, що відбудеться в понеділок 7 лютого у Вашингтоні, сторони мають обговорити шляхи зміцнення трансатлантичної енергетичної безпеки, та, зокрема, підвищення енергетичної стійкості України та недопущення використання енергії в якості геополітичної зброї.

Про це йдеться у блозі Високого представника ЄС Жозепа Борреля, який у неділю ввечері був оприлюднений на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«Разом із США та іншими партнерами, ми заперечуємо спробам використати постачання енергії як зброю та як важіль геополітичного впливу. Нещодавня спільна заява ЄС-США щодо енергетичної безпеки вже заклала основи для стійкості проти цінових шоків у майбутньому та проти геополітичної напруги навколо трансатлантичної енергетичної безпеки. Ми маємо намір забезпечити енергетичну безпеку ЄС та наших сусідів, включаючи Молдову, Україну та Західні Балкани», — наголосив Боррель.

Він зауважив, що разом ЄС і США можуть ефективно розв’язувати короткострокові проблеми енергетичної безпеки, і водночас – просуватися до спільної стратегічної мети щодо розвитку економіки з нульовими викидами та значного скорочення залежності від вуглецевого пального.

Наразі, за словами Борреля, найгострішою у короткостроковій перспективі залишається проблема безпеки постачання газу. Це означає необхідність для європейської сторони більше працювати над диверсифікацією джерел та шляхів постачання газу.

Як зазначив Високий представник ЄС, США вже зараз є найбільшим постачальником зрідненого газу (LNG) на ринок ЄС, і ця співпраця активно розвивається. Окрім США, Євросоюз веде переговори про збільшення постачання газу LNG з Норвегією, Катаром, Азербайджаном, Алжиром та іншими країнами, з метою збільшення поставок, та одночасно працює над збільшенням власних спроможностей ЄС у прийнятті та ефективному використанні такого енергоресурсу.

При цьому Боррель зауважив – така співпраця ЄС із потенційними постачальниками LNG не має обмежуватися короткостроковими завданнями щодо постачання газу на європейський ринок, але бути спрямованою у більш віддалену стратегічну перспективу — переходу до взаємодії у сфері виробництва та використання поновлювальних джерел енергії, таких як водень та сонячна енергетика.

«В той час, як ми шукаємо шляхи для досягнення власних енергетичних та кліматичних цілей ЄС, ми маємо зробити те саме для України. У вимірі енергетичної безпеки, Україна сьогодні вже є краще підготовленою до будь-якого конфлікту. Що стосується решти Європи, справжня енергетична безпека може прийти лише через більші інвестиції у внутрішні поновлювальні джерела та через краще взаємне поєднання ринку ЄС», — сказав Високий представник ЄС.

Читайте також в «Терміналі», Україна зацікавлена у посиленні співпраці з Туреччиною для диверсифікації джерел постачання енергоресурсів.

Автор:

(Всего статей: 20055)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: