НКРЕКП: Ситуацію на внутрішньодобовому ринку електроенергії дослідить АМКУ

НКРЕКП: Ситуацію на внутрішньодобовому ринку електроенергії дослідить АМКУ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), планує залучити Антимонопольний комітет до вивчення ситуації на внутрішньодобовому ринку електроенергії.

Це під час засідання 10 лютого запланували члени комісії.

«Є ознаки також і змов, але це будемо розбиратися разом із, можливо, правоохоронними органами, і точно — з Антимонопольним комітетом. Якщо два гравці так впливають на ринок — це точно вказує на те, що ринок занадто концентрований і потрібні антимонопольні дії», — сказав голова НКРЕКП Тарасюк.

Він наголосив, що надлишок електроенергії на внутрішньодобовому ринку виставляють найбільші виробники. Водночас через це два великих гравці ринку — компанії ДТЕК та ТОВ «Юнайтед Енерджі» — змінюють свою торгову стратегію на ринку.

«Може, з точки зору бізнесу, це зрозуміло, але за ними йдуть дрібніші гравці. А далі — кумулятивний ефект», — прокоментував Тарасюк.

Голова НКРЕКП зазначив, що регулятор вживає максимум дій для того, щоб оздоровити ситуацію на ринку електроенергії.

«Така ситуація показує ще раз критичну важливість демонополізації ринків та зменшення економічної влади і політичного впливу у фінансово-промислових груп, які контролюються особами, які мають надмірний вплив у суспільному житті. Адже наслідки такого надмірного впливу ми найкраще бачимо якраз на енергетичних ринках.

Журнал «Термінал» отримав роз’яснення щодо ситуації. Зокрема пресслужба  Д.Трейдінг зазначила, що компанія купує електроенергію виключно на прозорих умовах за цінами, визначеними балансом попиту та пропозиції.

«Компанія працює строго відповідно до правил ринку, затверджених НКРЕКП. Заяви Регулятора про нібито «надмірний ринковий вплив» є черговою спробою перекласти із себе відповідальність за розбалансування ринку на приватні компанії. Д.Трейдінг категорично не погоджується з подібними висновками і закликає Регулятора вжити заходів для стабілізації ситуації», — йдеться у листі.

У пресслужбі Д.Трейдінг додали, що криза спровокована імпортом електроенергії, що продовжується на тлі профіцитної роботи атомної генерації, а також спекуляціями недобросовісних трейдерів.

«Подібна ситуація відбувається не вперше. Ми закликаємо НКРЕКП провести всебічний аналіз ситуації та внести необхідні зміни до Правил ринку. Це забезпечить стабільність енергосистеми, виключить маніпуляції та збалансує енергоринок в осінньо-зимовий період», — резюмували у Д.Трейдінг.

 

 

Автор:

(Всего статей: 20055)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: