Минулого року вуглецево-нейтральна генерація збільшила свою частку до близько 70%

Минулого року вуглецево-нейтральна генерація збільшила свою частку до близько 70%

За підсумками 2021 року в енергетичному міксі України 69,7% припало на електроенергію, вироблену на електростанціях, що не мають вуглецевих викидів (CO2), а саме АЕС, ГЕС, ГАЕС та ВДЕ. Це на 6,1% більше, ніж у 2020 році. Водночас на стільки ж зменшилася частка теплової генерації (до 30,3%).

Про це пише пресслужба Укренерго.

Загальне виробництво електроенергії у порівнянні з 2020 роком збільшилося на 5,2% (до 156,6 млрд кВт-год).

Зокрема, у 2021 році найбільше зростання показали гідроелектростанції (ГЕС), що збільшили своє виробництво на 51,9% (до 9,2 млрд кВт-год). Зростання обсягів відбулося практично в усі місяці року крім серпня, та понад вдвічі впродовж березня-червня – в період водопілля. Також збільшенню виробництва електроенергії на ГЕС сприяло активне залучення цих електростанцій до балансування енергосистеми впродовж всього року.

На другому місці за зростанням обсягів ВДЕ — +15,3% (до 12,5 млрд кВт-год), що пояснюється, зокрема, збільшенням у 2021 році сукупної встановленої потужності ВЕС, СЕС та інших видів ВДЕ на 1,4 ГВт  – до 8,1 ГВт. Пік виробництва «зеленої» генерації припав на липень і склав 1,4 млрд кВт-год.

На третьому місці — найбільша за обсягами виробництва атомна генерація зі зростанням обсягів на 13,1% – до 86,2 млрд кВт-год. Нарощувати виробництво АЕС почали з березня 2021 року, при цьому найбільші обсяги припали на грудень – 9,2 млрд кВт-год, що стало можливим завдяки вчасному завершенню планової ремонтної кампанії енергоблоків АЕС, а також відсутності мережевих обмежень для видачі потужності атомних енергоблоків.

Водночас ТЕС у 2021 році знизили виробництво на 5,9% (до 37,2 млрд кВт-год), а ТЕЦ – на 32,7% (до 8,6 млрд кВт-год). Зменшення обсягів в порівнянні з 2020 роком спостерігалося у травні-червні (в середньому на 34,6%), та у листопаді-грудні (в середньому на 33,6%).

Споживання електроенергії нетто у 2021 році у порівнянні з попереднім збільшилося на 6,4% – до 125,5 млрд кВт-год. Споживання брутто склало майже 155 млрд кВт-год.

Зростання (нетто) відбулося в усі місяці року, водночас найбільшим воно було у березні та квітні, та піком в грудні з обсягом 11,9 млрд кВт-год.

Збільшення обсягів споживання у 2021 році зумовлено послабленням суворих карантинних заходів для протидії поширення COVID-19. При цьому його обсяг брутто у 2021 році перевищив аналогічний показник у докарантинні періоди:2019 р. – 148,4 млрд кВт-год, 2018 р. – 151,1 млрд кВт-год, 2017 р. – 147,6 млрд кВт-год.

У структурі споживання у 2021 році найбільшу частку займає населення (30,8%), металургія (23%), промисловість (18,6%) та комунальні підприємства (12%). При цьому у порівнянні з 2020 роком питома вага у структурі більшості груп споживачів змінилася несуттєво.

Водночас за обсягами споживання електроенергії зростання є в усіх споживацьких групах, окрім сільгоспспоживачів (-2,8%). Найбільше зростання показали непромислові споживачі (+16,5%), виробники будматеріалів (+14,4%) та машинобудівна галузь (+11,3%). Приріст споживання населення склав лише 5,8%, а промисловості —  6%.

Читайте в «Терміналі», Єврокомісія класифікувала атомну та газову енергетику як перехідні зелені джерела енергії, що сприяють переходу до безвуглецевої економіки. Про це йдеться у прийнятому в середу Єврокомісією документі під назвою «Таксономія ЄС».

Автор:

(Всего статей: 20055)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: