ОГТСУ: Експорт і реекспорт газу від початку лютого становить 2-2, 5 млн куб. м/д

ОГТСУ: Експорт і реекспорт газу від початку лютого становить 2-2, 5 млн куб. м/д

Україна від початку лютого 2022 року імпортує 13,5-14 млн куб.м газу на добу, що вдев’ятеро перевищує середньодобовий показник січня.

Про це на сторінці у Фейсбук написав глава ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон.

«Більша частина імпорту надходить з Угорщини — в середньому 5,5 млн куб. м на добу. Це стало можливим після того, як ОГТСУ з 1 січня вперше в історії створив фізичну можливість імпорту газу з цієї країни. Близько 5 млн куб. м надходить зі Словаччини, решта — переважно віртуальним реверсом із Польщі», — написав він.

Макогон також уточнив, що експорт і реекспорт газу з України від початку лютого становить 2-2, 5 млн куб. м/добу.

За його словами, тепла погода й висока ціна газу, яка спричинила зниження його використання промисловими споживачами, сильно вплинули на загальне споживання в Україні. Зокрема, 11 лютого 2022 року добове споживання становило 106 млн куб.м газу, що на 30% менше, ніж 11 лютого 2021 року (152 млн куб. м).

Як повідомлялося, імпорт природного газу в Україну з ЄС в січні 2022 року скоротився в 9,8 раза (на 394 млн куб.м) у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року – до 44,8 млн куб. м. Експорт і реекспорт газу з України в січні 2022 року становив 178 млн куб. м, що на чверть нижче, ніж у січні-2021.

Імпорт природного газу в Україну з ЄС у 2021 році скоротився в 6,2 раза (на 13,34 млрд куб.м) у порівнянні з 2020 роком – до 2,56 млрд куб. м. Основна частка постачань минулого року була з Угорщини – 2,198 млрд куб. м, а також зі Словаччини – 0,285 млрд куб. м і Польщі – 0,079 млрд куб. м. Імпорт переважно здійснювався віртуальним реверсом (backhaul), а його частка в загальному обсязі постачань за підсумками 2021 року становила 89%.

Експорт і реекспорт газу з України у 2021 році завдяки значним запасам на «митному складі» в ПСГ становив 2,5 млрд куб. м, зокрема в напрямку Угорщини надійшло 1,5 млрд куб. м, Словаччини – 0,6 млрд куб. м, Польщі – 0,36 млрд куб. м, Молдови – 0,07 млрд куб. м.

Читайте в «Терміналі» також, за даними «Оператора ГТС України», німецької Gascade та майданчика аукціонів GSA Platform, номінації на прокачування газу через українську газотранспортну систему знижуються та відсутні постачання по «Ямал-Європі» з РФ.

Автор:

(Всего статей: 20055)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: