
Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі розпочав слухання щодо визначення суми компенсації, яку має сплатити Російська Федерація за збитки, завдані захопленням інвестицій компаній Групи Нафтогаз у Криму.
Повідомляє Нафтогаз.
Нафтогаз просить арбітражний трибунал зобов’язати Російську Федерацію виплатити компенсацію за порушення Угоди про захист інвестицій, у тому числі, за незаконну експропріацію стратегічно важливих енергетичних інвестицій Нафтогазу, що стали однією з основних мішеней Російської Федерації в ході вторгнення та окупації Криму у 2014 році.
Наразі Нафтогаз оцінює такі збитки у понад 10 мільярдів доларів США, включаючи відсотки. Арбітражне рішення щодо розміру належної компенсації очікується не раніше початку 2023 року.
Раніше Термінал писав, що Україна не планує переговори з Росією про постачання газу.