МЕА запропонувало план скорочення залежності Європи від російського газу

МЕА запропонувало план скорочення залежності Європи від російського газу

Запропоновані заходи, вжиті в цьому році, можуть скоротити імпорт газу з Росії більш ніж на одну третину, а додаткові тимчасові можливості дозволять збільшити ці скорочення більш ніж наполовину.

Наголошує Міжнародне енергетичне агентство.

В опублікованому звіті відзначається, що у 2021 році Європейський Союз імпортував в середньому понад 380 мільйонів кубометрів газу на добу по трубопроводу з Росії, або близько 140 мільярдів кубометрів газу за рік в цілому. Крім того, близько 15 млрд кубічних метрів було поставлено у вигляді зрідженого природного газу. Всього 155 млрд кубометрів, імпортованих з Росії, склали близько 45% імпорту газу ЄС в 2021 році і майже 40% загального споживання газу.

Набір заходів в  плані МЕА з 10 пунктів, що охоплює поставки газу, електроенергетичну систему і сектори кінцевого споживання, може привести до того, що щорічна потреба ЄС в імпорті російського газу скоротиться більш ніж на 50 млрд кубів або на одну третину. Ці цифри враховують потребу в додатковому заповненні європейських сховищ газу в 2022 році після того, як низькі поставки з Росії призвели до незвично низького рівня цих сховищ. План з 10 пунктів відповідає кліматичним амбіціям ЄС і Європейській зеленій угоді, а також відповідає «Дорожній карті чистих нульових викидів до 2050 року» МЕА, в якій ЄС повністю усуває потребу в імпорті російського газу до 2030 року.

МЕА також розглядає можливості для Європи піти ще далі і швидше, щоб обмежити короткострокову залежність від російського газу, хоча це буде означати більш повільні короткострокові темпи скорочення викидів ЄС. Якби Європа зробила ці додаткові кроки, то в короткостроковій перспективі імпорт російського газу міг би скоротитися більш ніж на 80 мільярдів кубометрів або більш ніж наполовину.

Міжнародне енергетичне агентство водночас зазначає, що скорочення залежності від російського газу буде непростим завданням, що вимагає узгоджених і послідовних політичних зусиль у багатьох секторах поряд з активним міжнародним діалогом з енергетичних ринків і безпеки. Зміцнення міжнародного співробітництва з альтернативними трубопровідними експортерами та експортерами СПГ, а також з іншими великими імпортерами та споживачами газу буде мати вирішальне значення. Чітка комунікація між урядами, промисловістю та споживачами також є важливим елементом успішного впровадження запропонованого плану.

Читайте у Терміналі: Транзит російського газу через Україну знаходиться на максимумі з початку року.

Автор:

(Всего статей: 20055)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: