МАГАТЕ готове направити експертів та обладнання в Україну

МАГАТЕ готове направити експертів та обладнання в Україну

Міжнародне агентство з атомної енергії готове направити експертів і обладнання в Україну, щоб допомогти забезпечити безпеку її ядерних об’єктів і запобігти ризику серйозної аварії, яка може загрожувати як людям, так і навколишньому середовищу.

Йдеться у заяві МАГАТЕ.

Генеральний директор агентства Рафаель Гроссі заявив, що він як і раніше серйозно стурбований ситуацією, і  підкреслив нагальну необхідність укладення угоди, яка дозволила б МАГАТЕ надавати технічну допомогу для безпечної і надійної експлуатації ядерних об’єктів України, включаючи 15 реакторів, а також Чорнобильський майданчик.

«Я особисто висловив готовність негайно приїхати в Україну для укладення такої угоди, яка включала б істотну допомогу і заходи підтримки, включаючи присутність експертів МАГАТЕ на різних об’єктах в Україні, а також поставку обладнання для забезпечення безпеки життєдіяльності», — сказав Гроссі.

Регулюючий орган України повідомив МАГАТЕ, що пожежники намагаються загасити лісові пожежі поблизу Чорнобильської АЕС, в районі, де також спостерігалися подібні спалахи в попередні роки. Пожежна команда з міста Чорнобиль загасила чотири пожежі, але пожежі все ще тривають. Місцева пожежна частина в даний час не має доступу до електромережі, йдеться в повідомленні регулятора. У той же час станція покладається на дизельні генератори для живлення, для чого потрібне паливо, додав він. На майданчику АЕС, де розташовані об’єкти по поводженню з радіоактивними відходами, як і раніше є автономна електроенергія.

Невелике збільшення концентрації цезію в повітрі було виявлено в Києві і на двох майданчиках АЕС на захід від Чорнобиля, але регулятор повідомив МАГАТЕ, що вони не представляють значних радіологічних проблем.

З 15 українських реакторів, розташованих на чотирьох майданчиках, регулятор повідомив, що вісім продовжують працювати, в тому числі два на контрольованій Росією Запорізькій АЕС, три на Рівненській, один на Хмельницькій і два на півдні України. Персонал на чотирьох діючих станціях працював у восьмигодинну зміну, в тому числі на Запорізькій АЕС.

Раніше Термінал писав, що МАГАТЕ анонсувало завершення угоди щодо забезпечення безпеки ядерних об’єктів України.

Автор:

(Всего статей: 20055)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: