Українські аграрії борються за урожай 2022

Українські аграрії борються за урожай 2022

Попри війну, в Україні стартувала посівна кампанія, яку впевнено можна назвати найскладнішою за всю історію незалежності. Втім, наперекір труднощам із паливом, насінням, добривами та проблемами з реалізацією вже наявних запасів зерна, на територіях, де не ведуться бойові дії, фермери намагаються збільшити обсяги посівів.

Але, як прогнозують експерти, з огляду на масштаби бойових дій – без втрат не обійтися. За приблизними оцінками, цього року загальні площі посівів скоротяться на 30%. У грошовому еквіваленті країна недоотримає близько 7 млрд доларів, а бюджет – близько 25 млрд грн. Про це повідомляє https://agrotrend.com.ua

“Станом на кінець минулого тижня вже було засіяно понад 150 тис. гектарів яровими культурами. У мирний час ми сіяли близько 15 млн гектарів ярових. Основні культури – це кукурудза, соя, соняшник, просо, овес, гречка та цукрові буряки. У цьому році, хоча фермери готові йти на посівну та проводять сільгоспроботи, ми очікуємо, що площа посівів скоротиться десь на 30%”, – розповідає заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

“Дуже складне питання з паливом. Ми їздили по заправках і скуповували скільки тільки можна – по 50, по 30 і по 20 літрів випрошували продати за готівку. Іншого виходу просто не було. Робота кипить, треба сіяти. Щодо Мінекономіки та Мінтрансу, які обіцяють допомогти фермерам з пальним, то діалог ведеться, але поки що це тільки діалог і не більше. Вони збирають заявки і щодо пального, і щодо банків. Я маю на увазі безвідсоткові кредити. Але поки що ні пального, ні кредитів реальних я не побачив. Використовуємо лише той ресурс, який нам вдалося накопичити. Нічого не продається, окрім молока. І то нам платять лише 50% від того, що ми заробляємо. Решта йде далі на погашення заборгованості”, – розповідає Яренчук.

Що цікаво, зменшувати обсяги посівів на підприємстві не планують.

“Навпаки, деякі поля, які порожні біля наших ланів, а це десь 100-150 гектарів, ми плануємо додатково засівати ще й їх. Тобто навіть додаємо. Взагалі сіятимемо по-максимуму, що встигнемо і як виходитиме. Головні питання зараз – як швидко піде пальне та безпроцентні кредити. Техніка у нас є, насіння є. Добрив доведеться дати менше. Ну, тут нічого не вдієш, буде менший урожай, але площі будуть засіяні”, – розповідає Яренчук.

Нагадаємо, що забезпечення енергоносіями один з дев’яти пріоритетних напрямків роботи Уряду, про що  на Урядовому порталі повідомив Денис Шмигаль.

Автор:

(Всего статей: 1107)

Директор НТЦ «Психея»Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: