Чого очікувати на ринку пального в Україні найближчим часом

Чого очікувати на ринку пального в Україні найближчим часом

Після різкого зростання вартості пального, на українських заправках вдалося стабілізувати ситуацію. Бензин та дизель купують в Європі, діють і урядові рішення – нульовий акциз та зниження ПДВ з 20% до 7% повідомляє https://economics.segodnya.ua/

Ціни на пальне

Станом на 6 квітня на заправках помітне подешевшання бензину різних видів. Водночас інформації про наявність дизелю та автогазу на заправках немає, хоч ще кілька днів тому ДП продавали по 36,98 грн/л, а СНГ – по 26,57 грн.

Бензин А-95+ зараз продають, в середньому, по 33,56 грн/л, що на 1,64 грн дешевше, ніж кілька днів тому. А-95 можна купити за середньою ціною 33,3 грн/л, що на 40 коп. менше, ніж раніше.

На заправках збувають і бензин А-92, ціна на який стрімко зросла. Ще 4 квітня його продавали по 33,26 грн/л, а сьогодні збувають по 37,13 рн/л – на 3,87 грн дорожче.

Ситуація з А-92 та автогазом

Як розповів «Сьогодні» заступник директора Науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев, зараз на ринку пального в Україні ситуація складна, але контрольована. Водіям не слід розраховувати на ті самі обсяги споживання, якість та ціну палива, як до війни.

Водночас повного зникнення з ринку А-92 та автогазу не варто очікувати. Його можна й потрібно замовляти в європейських виробників – зробити це є можливість.

Потрібно, щоб українські великі споживачі замовляли саме А-92 безпосередньо у виробників у Європі. Це дешевше і це те паливо, яке є основним для великої кількості автомобільної техніки Сил оборони. Більшості транспортних засобів ЗСУ не потрібен бензин А-92 Євро 5, їм потрібне дизельне паливо Євро 2 і бензин А-92 Євро 2, – зауважив Рябцев.

Заступник директора НТЦ «Психея» додав, що досить багато трейдерів готові постачати й автогаз. Замовити його можна навіть в сусідній Польщі.

Що буде з цінами?

Останнім часом на ринку лунають заклики щодо скасування цінових обмежень, відмову від скрапленого нафтового газу та впровадження лімітів на продаж. Однак цього робити не варто, переконаний експерт. Натомість держава повинна посилити контроль на період воєнного часу.

Упродовж квітня здешевшання точно не буде, тому що зараз основним питанням є наповнення ринку. Ціна і якість відходять на другий план. Держава не має віддавати все на поталу ринку і не має припиняти державне регулювання, а навпаки, посилювати його. Це стосується й окремих суб’єктів господарювання, – наголосив Геннадій Рябцев.

За його словами, не потрібно зосереджуватися на преміальному паливі, а зробити все необхідне для допомоги українським захисникам та аграріям. Мовиться про забезпечення їх А-92 та автогазом.

Проблеми, які є в окремих трейдерів, не мають негативно впливати на постачання нафтопродуктів Силам оборони і сільськогосподарським виробникам, яким не потрібен преміальний бензин з пакетами присадок. А він досі продається на заправках, – підкреслив Рябцев.

Чи буде дефіцит?

Експерт зауважив, що упродовж квітня нестача палива є можливою за окремими марками. Особливо це відчують регіони, що межують із територіями, де ведуться бойові дії, тому що трейдери відмовляються постачати паливо на АЗС у областях з підвищеним ризиком ракетних, артилерійських чи авіаційних атак.

«Держава має припинити гру в ринок за довоєнними умовами, і змусити усіх учасників ринку працювати на задоволення потреб держави, а не на отримання власного прибутку», – резюмував Геннадій Рябцев.

Ринок пального

Ще наприкінці березня фахівці відзначали стабілізацію на ринку пального в Україні. Цьому посприяли урядові рішення, збільшення логістичного складника та домовленості з країнами Європи про постачання ресурсу.

Радниця міністра енергетики Лана Зеркаль повідомила, що Україна мобілізувала Німеччину та Польщу, які забезпечуватимуть нас дизелем. Постачатимуть українцям цей вид пального ще й США.

Прогнозовано, у квітні подешевшали елітні марки бензину. Відповідно до нововведень, преміальне пальне тепер не може коштувати дорожче за звичайне більше ніж на 5%. Таке рішення дозволило компаніям продовжувати роботу і приборкати ціну на деяких АЗС, бо на тлі дефіциту мовилось про можливе здорожчання до 50 грн/л.

Автор:

(Всего статей: 1107)

Директор НТЦ «Психея»Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: