Російська нафта більше не постачається на Мажейкяйський НПЗ

Російська нафта більше не постачається на Мажейкяйський НПЗ

Президент найбільшого польського нафтового концерну Orlen, який керує литовською нафтопереробною компанією Orlen Lietuva, каже, що російська нафта більше не постачається на завод у Мажейкяй. 

«Нафтопереробний завод Мажейкяй у Литві, який також постачав нафту, видобуту на Сході, більше не постачається сировиною зі Сходу. Сто відсотків сирої нафти постачається в компанію з інших країн», – заявив на прес-конференції у Варшаві минулого тижня президент Orlen Даніель Обайтек.

Крістіна Гендвіле, представник Orlen Lietuvos BNS, підтвердила, що завод переробляє нафту з Північного моря, Саудівської Аравії, США та інших регіонів.

«На нафтопереробний завод у Мажейкяйському районі, який керує Orlen Lietuvos, надходить лише нафта, видобута в Північному морі, Саудівській Аравії, США та інших регіонах, але не в Російській Федерації», – сказав К. Гендвіле в коментарі BNS.

Минулого тижня голова Orlen Lietuvos Міхал Рудніцкіс заявив, що компанія готова відмовитися від російської нафти, на яку досі припадала більшість її сировини.

«Єдиний нафтопереробний завод у країнах Балтії повністю технологічно готовий до переробки неросійської нафти. Таким чином забезпечується безперебійний виробничий процес за будь-якого геополітичного сценарію», – зазначив у доповіді М.Рудніцкіс.

Міністр енергетики Дайнюс Крейвіс нещодавно заявив, що компанія планує в майбутньому використовувати тільки нафту, яку постачає саудівська компанія Saudi Aramco.

За даними Orlen Lietuvos, на початок 2020 року понад 50 відсотків. Сировина для заводів, що керуються Орленом, надходила зі Сходу, решта – із Саудівської Аравії, Північного моря, Норвегії, Анголи чи Нігерії.

Польський Orlen торік оголосив, що 57% сировина для її переробних заводів закуповується з Росії за довгостроковими контрактами на постачання, близько 8% — із Саудівської Аравії та решта купляеться на спотовому ринку.

Минулого року компанія переробила 7,954 млн. тонн нафти – 1% більше, ніж у 2020 році (7,847 млн ​​тонн) і 2,47 млн ​​тонн лише в четвертому кварталі. тонн, або 29% більше року тому (1,915 млн тонн).

Автор:

(Всего статей: 1107)

Директор НТЦ «Психея»Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: