У Японії розробляють швидкий натрієвий реактор з підвищеною сейсмостійкістю

У Японії розробляють швидкий натрієвий реактор з підвищеною сейсмостійкістю

У жовтні 2021 року в Японії було прийнято шостий стратегічний енергетичний план. Відповідно до плану до початку 2050 року атомна енергетика в країні збережеться «в необхідних масштабах» з урахуванням вимог безпеки та стійкості. Хідекі Каміде з японської агенції з атомної енергії JAEA виступив на Міжнародній конференції FR22 у штаб-квартирі МАГАТЕ з доповіддю про поточний стан робіт у сфері швидких реакторів.

До 2030 року стоїть завдання щодо забезпечення стабільного використання атомної енергії. У тому числі потрібно знизити обсяги та радіотоксичність відходів, ввести в експлуатацію завод «Rokkasho» з переробки ВЯП та продовжувати програму з використання MOX-палива у легководних реакторах.

Також до 2030 року продовжаться дослідницькі роботи швидких реакторів (у міжнародній кооперації), малих модульних реакторів (демонстрація спільно із закордонними партнерами) та високотемпературних реакторів (розробка технологій, потрібних для виробництва водню).

Каміде нагадав, що в ухваленому стратегічному плані пріоритетом є ВДЕ.

Для сприяння інноваціям у галузі реакторобудування в Японії прийнято ініціативу NEXIP (Nuclear Energy x Innovation Promotion). У ній беруть участь міністерства економіки та освіти, а також JAEA.

В рамках ініціативи пропонується співфінансування розробок нових концепцій реакторів та супутніх технологій, включаючи паливо. Пропонується доступ до експериментальних та розрахункових можливостей JAEA, заохочується міжнародне співробітництво та надається підтримка галузі та освітнім установам у сфері людських ресурсів.

Японія налагодила корисну співпрацю із Францією у сфері швидких реакторів. JAEA, MHI та MFBR з японської сторони та CEA та «Framatome» з французької сторони уклали нову угоду про співпрацю у розробці швидкого натрієвого реактора.

Розвивається також співпраця зі США. У січні 2022 року ці три японські компанії уклали угоду з компанією «TerraPower» про співпрацю в розробці швидких реакторів з натрієвим теплоносієм.

Доповідач розказав також про проєкт швидкого натрієвого реактора з підвищеною сейсмостійкістю (3D seismic isolation system), що розробляється в Японії.

Блок із таким реактором матиме електричну потужність 650 МВт(е). Активна зона завантажується MOX-паливом.

Іншою відмінністю японського проєкту є застосування 3D системи сейсмоізоляції (3D seismic isolation system). Доповідач зазначив, що зараз проводяться експерименти на макеті системи в масштабі 1:2.

У кінцевій частині доповіді Хідекі Каміде торкнувся цілей, яких Японія хотіла б досягти в галузі паливного циклу.

Насамперед це забезпечення стійкого постачання енергії для досягнення енергобезпеки. Конкретне завдання – вихід на багаторазове рециклювання плутонію, що дозволить максимізувати ефективність використання природного урану.

Також важливою метою є зниження навантаження на довкілля. Під цим розуміється випалювання молодших актинідів у швидких реакторах. Відповідно до цього завдання Японія приділяє велику увагу НДДКР з різних аспектів паливних циклів за участю мінорів (виділення з ВЯП, розробка палива з добавками мінорів тощо).

Джерело: elektrovesti

Автор:

(Всего статей: 1107)

Директор НТЦ «Психея»Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: