Влада Німеччини може отримати право експропріації майна енергокомпаній

Експропріація як «крайній захід» має бути можлива за чітко визначених і дуже обмежених умов, вважають в уряді ФРН.

Уряд Німеччини повинен мати можливість в разі енергетичної кризи втрутитися в ситуацію на ринку та, за необхідності, експропріювати майно компаній. Це передбачено поправкою до закону про енергетичну безпеку, яка у п’ятницю, 29 квітня, вперше обговорювалася у Бундестазі *німецькому парламенті).

Парламентський статссекретар при міністрі економіки та захисту клімату Олівер Крішер (Oliver Krischer), представник партії «Союз-90/Зелені», заявив, що зміни мають набути чинності якнайшвидше.

За словами Крішера, нововведення можуть стати основою для того, щоби нафтопереробний завод (НПЗ) PCK Raffinerie у Шведті (земля Бранденбург), який практично повністю контролюється російською «Роснефтью«, перейшов під державний контроль Німеччини.

Статссекретар: Експропріація можлива як «крайній захід»

Німецький міністр економіки та захисту клімату Роберт Габек (Robert Habeck) раніше повідомив, що за вісім тижнів, що минули від початку війни РФ в Україні, вдалося знизити залежність Німеччини від російської нафти з 35 до 12 відсотків. Продовження цього процесу ставить під питання подальшу роль НПЗ у Шведті. Габек вважає можливе нафтове ембарго Заходу щодо Росії питанням, яке «можна вирішити».

Крішер, у свою чергу, зазначив, що експропріація як «крайній захід» має бути можлива за чітко визначених і дуже обмежених умов. Неприпустимо, щоби власник критично важливої ​​енергетичної інфраструктури ставив під загрозу постачання, додав він.

З цією думкою солідарний і політик Вільної демократичної партії Міхаель Крузе (Michael Kruse), який спеціалізується на питаннях енергетики. «Той, хто використовує критичну інфраструктуру в Німеччині, порушуючи німецькі та європейські інтереси, не може залишатися її власником», — зазначив він.

У 2021 році понад дві третини нафти з РФ надійшли нафтопроводом «Дружба»

У 2021 році з 28,1 мільйона тонн нафти, які Німеччина імпортувала з Росії, понад дві третини надійшли нафтопроводом «Дружба». На сході ФРН на початок 2022 року від «Дружби» повністю залежали два великі НПЗ — PCK Raffinerie у Шведті на кордоні з Польщею та завод у Лойні на південний захід від Берліна.

Як раніше пояснив DW Томас Пульс (Thomas Puls), автор дослідження Інституту німецької економіки в Кельні (IW), завод у Шведті міг би отримувати приблизно дві третини необхідної йому сирої нафти трубопроводом з порту Ростока. Останньому, однак, у цих умовах доведеться працювати на межі технічних можливостей.

Джерело: dw.com

Автор:

(Всего статей: 1107)

Директор НТЦ «Психея»Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: