Профсоюз запропонував Зеленському триетапну процедуру порятунку «Мегабанку»: що в неї входить

Профсоюз запропонував Зеленському триетапну процедуру порятунку «Мегабанку»: що в неї входить

Профсоюз державного АТ «Українські енергетичні машини» звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням сприяти вирішенню ситуації навколо виведення з ринку харківського «Мегабанку», а саме реалізації плану часткової націоналізації.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на відкритий лист голови профспілки Миколи Турчина.

У коментарі РБК-Україна гендиректор АТ «Укренергомашини» Віктор Суботін додав, що потенційним інвестором банку може стати «Укрпошта».

У зверненні профспілки просять не допустити ліквідації банку, яке спричинить призупинення роботи стратегічно важливого підприємства і поставить під загрозу виконання контрактів щодо забезпечення енергетичної безпеки країни.

«Нам відомо, що існує правовий механізм вирішення ситуації. Власником «Мегабанку»може стати Міністерство фінансів, що дозволить зберегти банківську установу, а значить, і кошти АТ «Українські енергетичні машини» і ті проекти, які реалізовувалися спільно з банком. Зміна власника банку відбувається в три етапи. На першому етапі власником стає Мінфін, в результаті укладення договору з Фондом гарантування вкладів за вартістю 1 грн. На другому проводиться процедура bail-in — конвертація зобов’язань великих кредиторів в акції банку. Власниками банку стають Мінфін України — АТ «Укренергомашини». На третьому етапі Мінфін продає свою частку новому власнику», — сказано в листі профспілок.

За словами Суботіна, оптимальним підсумком третього етапу є продаж банку на користь «Укрпошти», що відповідає заявленим прагненням поштового оператора створити «поштовий банк».

За даними «УЕМ», на рахунках підприємства в «Мегабанку» знаходяться кошти в сумі 1,5 млрд грн, у тому числі 0,8 млрд грн депозитів, які були заставою під банківські гарантії в рамках реалізації проекту з «Укргідроенерго», що фінансується із залученням кредитних коштів ЄБРР та Європейського інвестиційного банку. Крім того, Мінфін є кредитором «Мегабанку» згідно з Угодою про субфінансування №23010-05/122 в рамках проекту «Основний кредит для малих і середніх підприємств і компаній із середнім рівнем капіталізації», розмір заборгованості за яким становить 0,5 млрд грн.

Автори звернення зазначають, що «Українські енергетичні машини» та профспілка активно співпрацюють з «Мегабанком» не перший рік у зарплатних проектах, розрахунково-касовому обслуговуванні, відкритті та обслуговуванні поточних безготівкових рахунків, наданні гарантій на виконання договірних зобов’язань.

«За цей період співпраці ні між підприємством, ні між профспілковою організацією не було жодних проблем і непорозумінь з цією банківською установою», — сказано в листі.

Однак ситуація, яка склалася навколо виведення банку з ринку ставить під загрозу цю співпрацю, а також проекти підприємства, фінансування яких здійснюється коштами ЄБРР та ЄІБ. Зокрема, мова йде про реконструкцію діючих гідроелектростанцій України, які входять в структуру «Укргідроенерго».

«Ліквідація банку піддасть сумніву виконання контрактів, укладених за фінансування ЄБРР і ЄІБ, і, як наслідок, призведе до відсутності завантаження виробництва», — йдеться в документі.

Турчин також звертає увагу, що попри війну, колектив «Укренергомашин» продовжує виконувати покладені на нього зобов’язання, працівники не припинили постачання турбінного та генераторного обладнання для українських гідро- та атомних електростанцій.

«Зараз жодним з державних органів не прийнято рішення про здійснення процедури виведення АТ «Мегабанк» з ринку за участю держави. Видається, що тільки ваше особисте втручання і вольове рішення може виправити описану ситуацію і врятувати наше підприємство», — підсумували в профспілках.

Як відомо, з 2 червня «Мегабанк» перебуває під управлінням Фонду гарантування вкладів, раніше він був визнаний Нацбанком неплатоспроможним.

Тимчасова адміністрація Фонду працює в банку до 2 серпня. Крім того, найближчим часом має завершитися конкурс на визначення інвестора для фінустанови.

Альтернативою залучення інвестора є ліквідація банку.

Автор:

(Всего статей: 344)

Приглашенный экспертСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: