14 листопада: Ситуація в енергетиці

14 листопада: Ситуація в енергетиці

Україна готується до сертифікації Укртрансгазу як європейського оператора газосховищ

CША реалізує спільний з Україною проект у впровадження малих модульних реакторів

Польща запровадила зовнішнє управління часткою Газпрому у польській ділянці газопроводу Ямал-Європа

Стабільність інфраструктури

Електроенергія

Спеціальний посланник Президента США з питань клімату Джон Керрі оголосив про початок проекту з розгортання малих модульних реакторів на заміну вугільним електростанціям.

Спеціальний уповноважений Президента з питань клімату Джон Керрі та Міністр енергетики України Герман Галущенко оголосили про старт пілотного проєкту впровадження в Україні малих модульних реакторів.

Проект орієнтований на виробництво чистого водню та аміаку за допомогою безпечного малого модульного ядерного реактора (ММР) і передових технологій електролізу в Україні.

Проект спрямований на проведення першого у своєму роді пілотного промислового виробництва чистого палива з ММР за допомогою електролізу твердих оксидів.

Серед партнерів-учасників пілоту – міжнародний консорціум Аргонської національної лабораторії, ДП «НАЕК «Енергоатом», Ради національної безпеки і оборони, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, а також приватні компанії Clark Seed, Doosan Enerbility, FuelCell Energy, IHI Corporation, JGC Corporation, NuScale Power, Samsung C&T і Starfire Energy.

Велика Британія стане донором Фонду енергетичної підтримки України. Відповідну угоду між Урядом Сполученого Королівства та Секретаріатом Енергетичного Співтовариства було підписано сьогодні, 14 листопада 2022 року. Документ передбачає початковий внесок до Фонду у розмірі 5 мільйонів фунтів стерлінгів із загальної суми передбачених Урядом Великої Британії 10 мільйонів фунтів стерлінгів. Кошти будуть використані для закупівлі аварійного енергетичного обладнання для ремонту критичної української енергетичної інфраструктури, пошкодженої російськими атаками.

Асамблея Міжнародного рахунку чорнобильського співробітництва (ICCA), яким керує Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), схвалили грант EUR1,1 млн на покращення пожежної безпеки у зоні Чорнобильської АЕС.

Газ

Україна готується до сертифікації Укртрансгазу як європейського оператора газосховищ. Це дасть можливість максимально завантажити мережу ПСГ, прямо збільшити прибутки та надходження від зберігання газу держав ЄС та учасниць Енергетичного Співтовариства, зокрема у рамках “burden-sharing mechanism”, над запровадженням якого нині працюють у Європі. Успішна сертифікація:

 • дозволяє зберігати в українських ПСГ стратегічні запаси газу країн ЄС (а не лише приватних замовників-нерезидентів);
 • максимізує використання мережі газосховищ;
 • збільшить надходження від надання послуг підземного зберігання.

Міжнародний вимір та санкції

1,5 млн євро щомісяця — таким буде потік фінансової допомоги ЄС для відновлення енергетичної інфраструктури, зруйнованої російськими ракетними ударами та ударами дронів. Окрім фінансової допомоги енергетики можуть розраховувати також на надання необхідної специфічної техніки та обладнання для заміни пошкодженого, розповіла єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон.

Польща запровадила зовнішнє управління часткою Газпрому у польській ділянці газопроводу Ямал-Європа. Польська ділянка газопроводу налічує 683 км із понад 2 тис. км лінійної частини від російського Торжка до німецького Франкфурт-на-Одері, нею володіє спільне підприємство EuRoPol Gaz, в якому російському монополісту належить 48%. EuRoPol Gaz використовує т.зв перехресне представництво, яке вимагає співпраці членів правління, призначених за рекомендацією PGNiG і ПАТ «Газпром», для складання волевиявлень.

Німеччина націоналізує колишній торговельно-постачальний підрозділ ПАТ «Газпром» в рамках чергової спроби стримати економічний шок від рішення Росії скоротити потік природного газу в ЄС. Уряд ФРН отримає 100% акцій SEFE (Securing Energy for Europe GmbH) — раніше відомої як Gazprom Germania — і збільшить свій кредит компанії до 13,8 мільярда євро. Цей крок був необхідний, оскільки надмірна заборгованість SEFE і загроза неминучої неплатоспроможності поставили б під загрозу безпеку поставок в Німеччині.

Джерело: КМУ

 

Автор:

(Всего статей: 1137)

Директор НТЦ «Психея»Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: