Моделювати енергетичний мікс для майбутнього економічного зростання та енергетичної трансформації потрібно вже сьогодні, — Валерій Безус

Моделювати енергетичний мікс для майбутнього економічного зростання та енергетичної трансформації потрібно вже сьогодні, — Валерій Безус

Україна має вже сьогодні працювати над майбутнім енергоміксом та відновленням енергетичного сектору, враховуючи цілі з енергетичної безпеки, завдання з декарбонізації та євроінтеграції. Про це йшлося на відкритті 5-денного форуму «Energy Security Forum 2022», організованому найбільшою енергетичною спільнотою «Energy Club» за підтримки Держенергоефективності.

«Ми маємо відповідати на енергетичні виклики не лише, щоб протистояти російському тероризму, але й для того, щоб протидіяти зусиллям росії відштовхнути нас назад як на тактичному, так і на стратегічному рівнях», — наголосив Голова Держенергоефективності Валерій Безус, відкриваючи форум.

«Ми повинні мати чітке уявлення про те, який саме енергетичний баланс здатен забезпечити сталий розвиток України та сприяти енергетичній трансформації. Необхідне чітке розуміння, як мають розвиватися системи розподільчих мереж, щоб адаптуватися до потрібного енергоміксу. Усі ці питання потрібно вирішувати якомога швидше», — повідомив Валерій Безус.

Крім того, у процесі відновлення енергетики Україна має дотримуватися зобов’язань із євроінтеграції та декарбонізації. У цьому напрямі потрібні більш деталізовані плани і активна робота над досягненням поставлених цілей.

«Особливої уваги потребує питання технічної політики і регулювання. Це стосується не лише електроенергетики, а й інтеграції відновлюваних джерел енергії до енергосистеми, розвитку водневих технологій, виробництва енергії із відходів та інших напрямів», — підкреслив Валерій Безус.

Проблеми енергетики, яка понад 250 днів потерпає від російських атак, та шляхи її відновлення окреслили й інші учасники дискусії.

«Необхідно розробити концепцію розвитку нової енергосистеми, застосовуючи інноваційні технології (розумні мережі, системи накопичення енергії, теплові помпи, водневі технології, малі модульні реактори тощо). Проте у пріоритеті має бути споживач», — переконаний Юрій Бондаренко, віцепрезидент Національного комітету Міжнародної ради з великих електроенергетичних систем «СІГРЕ-Україна».

Президент Transition Technologies, професор Варшавської політехніки Конрад Швірські у своєму виступі наголосив на важливості комплексного підходу до відбудови енергетичного сектору, враховуючи три етапи: негайний ремонт пошкоджень, а також вирішення коротко- та довгострокових завдань після перемоги. Викликом може бути задоволення попиту на енергію під час стрімкого відновлення економіки. Проте Конрад Швірські вбачає можливості сприяння у відновленні українського енергетичного сектору з боку Польщі.

Важливість тісного міжнародного партнерства підтвердив і Маттео Говернаторі, представник генерального директорату з енергетики Європейської комісії. З початку війни, розв’язаної росією, ЄС надає підтримку у проведенні відновлювальних робіт на пошкоджених або зруйнованих ворогом об’єктах і мережах. Європейська спільнота вбачає в Україні перспективного партнера та планує й надалі допомагати під час відбудови.

Джерело: КМУ

Автор:

(Всего статей: 1137)

Директор НТЦ «Психея»Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: