Усі газовидобувні компанії мають перебувати у рівних умовах — Коболєв

Усі газовидобувні компанії мають перебувати у рівних умовах — Коболєв
Приватні газовидобувні компанії мають більш комфортні умови для розвитку, ніж державний Нафтогаз.

Про це у Facebook написав голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

«Постає логічне питання – чому для умовної приватної газовидобувної компанії ми створюємо комфортніші умови розвитку, ніж для Нафтогазу, акціонером якого є кожен громадянин України? Нормальна ситуація — це коли всі компанії знаходяться у рівних умовах. Відтак, тільки після відмови від дискримінаційних практик наша держава зможе стати ефективним власником та побудувати справжній ринок газу», — прокоментував голова правління НАК.

Він нагадав, що у 2018 році група Нафтогаз сплатила до бюджету 67% від усієї ренти, яку держава отримала за попередній рік.

«Ми маємо ті ж зобов’язання зі сплати ренти, що і приватні видобувники, сумлінно їх виконуємо. В цьому контексті Нафтогаз знаходиться в рівних ринкових умовах і не користується будь-якими привілеями, чи пільгами. Водночас, держава покладає на Нафтогаз додаткові зобов’язання (імпорт газу для потреб населення, формування запасів до опалювального сезону, продаж газу за пільговою ціною) і відмовляється виплачувати передбачену законом компенсацію за їх виконання», — зазначив Коболєв.

На його думку, вказані обставини викривлюють ринкову ситуацію, гальмують нарощування видобутку українського газу та ставлять Нафтогаз у завідомо програшне становище.

Як нагадали у Нафтогазі, рента встановлюється державою як відсоток від ціни продажу газу для всіх газовидобувних компаній, оскільки це плата видобувних компаній за право користуватися надрами. За минулий рік усього надрокористувачі сплатили 43,045 млрд грн. З них 29,045 млрд грн сплатили компанії, що входять у групу Нафтогаз.

Читайте в «Терміналі», Асоціація газовидобувних компаній України висловлює  занепокоєння стосовно реалізації стратегічних планів по нарощенню вітчизняного газовидобутку.

 

Автор:

(Всего статей: 10027)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: