НКРЕКП має намір затвердити нові тарифи Укренерго на 2020 рік

НКРЕКП має намір затвердити нові тарифи Укренерго на 2020 рік

У ході відкритих громадських обговорень НКРЕКП запропонувала затвердити тариф НЕК «Укренерго» на 2020 рік на передачу електричної енергії на рівні 135,78 грн/МВт·год та послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління – 10,23 грн/МВт·год. 

Так, повідомляє пресслужба відомства,  тариф НЕК «Укренерго» на передачу зменшиться на 22,18% порівняно із середнім тарифом з моменту запуску нового ринку електроенергії у ІІ півріччі 2019 р. (165,89 грн/МВт∙год), а на диспетчеризацію збільшиться на 21,41% (середній тариф у ІІ півріччі – 8,04 грн/МВт∙год) через додаткові витрати на оплату допоміжних послуг та забезпечення роботи Адміністратора розрахунків та Адміністратора комерційного обліку.

Водночас, НЕК «Укренерго» запропонувала внести зміни до проєктів тарифів на 2020 рік на передачу електричної енергії та встановити їх на рівні 215,17 грн/МВт·год, а на диспетчеризацію – 15,13 грн/МВт·год, які враховано НКРЕКП лише частково.

Проєкти тарифів НКРЕКП не враховують низку чинників. Перш за все, витрати на придбання допоміжних послуг з регулювання частоти і потужності та підтримання параметрів надійності енергосистеми враховані в тарифі на диспетчеризацію на рівні 1,3 млрд грн. Це у 1,5 рази менше необхідних, розрахованих Укренерго (2,04 млрд грн).

Також витрати на виконання спецобов’язків з компенсації «зелених» в тарифі на передачу враховані на рівні 10,2 млрд грн, що значно менше пропозиції Укренерго (19,38 млрд грн). Зазначимо, що на сьогодні Укренерго в межах виконання спецобов’язків сплатив ДП «Гарантований покупець» 6,9 млрд грн, залишок до кінця року складе більше 1 млрд грн.

Крім того, не враховані витрати Укренерго на сплату дивідендів та податку на прибуток у розмірі 2,8 млрд грн за 2019 р. та 2020 р. по обох тарифах. З них сума дивідендів складає 1,4 млрд грн, податок на прибуток – 1,4 млрд грн. Цей розрахунок проведений на основі прогнозної ставки відрахувань дивідендів до державного бюджету для Укренерго у розмірі 50% з урахуванням втрати пільг на інвестиційну складову та погашення позик за кредитами через корпоратизацію компанії.

В проєкті тарифів витрати на амортизацію на 22% менше від розрахованих Укренерго (723,596 млн грн проти 927,505 млн грн). У розрахунку амортизації на прогнозний 2020 рік НКРЕКП не включені об’єкти, які вже введені та будуть введені в експлуатацію до кінця 2019 та 2020 роках на суму 4,8 млрд грн і 5,9 млрд грн відповідно. Ці кошти (203,9 млн грн) мають бути передбачені в тарифах Укренерго для забезпечення будівництва стратегічно важливих для України об’єктів і виконання Інвестиційної програми компанії.

Прийняті проєкти тарифів не задовольняють потреби компанії в повному обсязі,  несуть ризики для фінансової стабільності оператора системи передачі, можливості виконання покладених на Укренерго спецобов’язків та розвитку ринку взагалі. Тому у подальшому, після затвердження обговорених проєктів тарифів, ми будемо звертатись до Регулятора щодо коригування розмірів тарифів компанії для забезпечення надійної та безпечної роботи енергосистеми, а також ефективного функціонування ринку електроенергії.

Читайте також в «Терміналі», Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу транзиту газу, і український тариф ніяк не може вважатися завищеним, як це коментує російська сторона.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: