США вітають анбандлінг «Нафтогазу»

США вітають анбандлінг «Нафтогазу»

Сполучені Штати Америки позитивно оцінюють погодження дорожньої карти про співпрацю наглядових рад НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Магістральні газопроводи України» з метою повного і прозорого відокремлення функції оператора ГТС в Україні.

Як повідомляє прес-служба Кабінету міністрів, про це заявив заступник Державного секретаря США з питань енергетичних ресурсів Френсіс Феннон під час зустрічі з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе. «Процес відокремлення функції оператора ГТС (анбандлінгу) має бути завершений до початку 2020 року, після закінчення дії чинного контракту на транзит газу з ПАТ «Газпром», – сказала Віце-прем’єр-міністр.

Також сторони обговорили широке коло питань, зокрема, загрози від реалізації проекту «Північний потік-2» та зацікавлення України в американських інвестиціях.

За словами Віце-прем’єр-міністра, експертний досвід США нині є надзвичайно важливим для енергетичної безпеки і України, і Євросоюзу. У час гібридних протистоянь ми повинні запобігти геополітичним спекуляціям, особливо у такій стратегічно важливій сфері, як енергетика, наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе. «Північний потік-2» – це суто політичний проект, що підриває єдність та безпеку Європейського Союзу й України. Для нас надзвичайно важливо, що в Сполучених Штатах це чітко розуміють», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Заступник Державного секретаря США запевнив, що Сполучені Штати й надалі підтримуватимуть Україну в реформуванні сфери енергетики, зокрема, через технічну допомогу, експертні оцінки та популяризацію України як привабливої країни для інвестицій. «Я нещодавно повернувся з Брюсселя, де мав низку важливих переговорів з енергетичних питань. Там я побачив беззаперечну підтримку України», – наголосив Френсіс Феннон. США визнають поступ України на шляху реформ, і зараз надзвичайно важливо, щоб Україна не сходила з наміченого шляху. Також Френсіс Феннон додав, що США готові продовжити інвестувати в Україну, адже з’явилося багато можливостей для спільного бізнесу. Заступник Державного секретаря США зазначив, що Україна може бути перспективним ринком для американських інвестицій.

Своєю чергою, Іванна Климпуш-Цинцадзе запевнила, що Уряд України відкритий до співпраці і всіляко сприятиме новим інвестиційним проектам зі Сполучених Штатів.

Також вона зазначила, що пріоритетом для України в енергетичному секторі залишається інтеграція до енергоринку ЄС. «Результати саміту Україна-ЄС дали нам чіткий орієнтир, куди рухатимемось далі, й де-факто інтеграція до Енергетичного ринку, без сумніву, у пріоритеті наших реформ. У цьому контексті до кінця поточного року Уряд спільно зі стороною ЄС має розробити «дорожню карту» для реалізації цієї мети», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Термінал» писав, наглядова рада НАК «Нафтогаз України» рада повідомити, що вона досягла згоди з наглядовою радою АТ «Магістральні газопроводи України» (МГУ) щодо дорожньої карти співробітництва з метою повного і прозорого відокремлення функції оператора ГТС в Україні.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: