Голова «Нафтогазу» закликав учасників ринку до створення страхового запасу газу

Голова «Нафтогазу» закликав учасників ринку до створення страхового запасу газу

Голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в умовах загрози припинення з 1 січня 2020 року контрактів із російським «Газпромом» закликав учасників ринку газу в Україні до формування страхових запасів ресурсу.

«Європейська практика та український закон «Про ринок газу» передбачає створення страхових запасів усіма без винятку компаніями-постачальниками газу. У минулі роки норма про страховий запас ігнорувалася. Наразі саме час повернутися до цього питання. Спільними зусиллями уряд, «Нафтогаз» і всі учасники газового ринку мають належним чином підготуватися до наступного опалювального сезону», — написав він на своїй сторінці в соцмережі в Facebook.

А.Коболєв також наголосив, що цього року перед Україною стоїть завдання з формування в ПСГ запасів газу в обсязі майже 20 млрд куб. м, що дасть змогу гарантувати проходження наступного опалювального сезону незалежно від погодних умов і політичної обстановки. Крім того, голова НАК нагадав, що наразі «Нафтогаз» працює над залученням коштів, необхідних для закупівлі та закачування газу до підземних сховищ.

Як повідомлялося, Україна з 5 квітня 2019 року розпочала сезон закачування природного газу до ПСГ, поповнивши запаси протягом 5-6 квітня на 17,43 млн куб. м — до 8 млрд 762,8 млн куб. м.

Формування страхового газу передбачено законом «Про ринок газу» на випадок настання надзвичайної ситуації. Ця норма гостро критикується компаніями-постачальниками, які не хочуть «заморожувати» кошти, закачуючи газ до ПСГ.

Спочатку закон «Про ринок газу» передбачав формування усіма постачальниками страхового запасу в розмірі 50% місячного обсягу поставки. Пізніше Верховна Рада знизила вимогу, делегувавши Кабміну повноваження зі встановлення конкретного розміру страхового запасу на кожен рік і встановивши верхню межу в 10%.

Читайте в «Терміналі», усі газовидобувні компанії мають перебувати у рівних умовах — Коболєв.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: