У січні ЄС імпортував рекордні 10 мільярдів куб ЗПГ

У січні ЄС імпортував рекордні 10 мільярдів куб ЗПГ

ЄС застосував великі запобіжні заходи на випадок, якщо постачання російського газу до Європи припиниться.

Про це журналістам у Страсбурзі заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, пише DW.

За її словами, для зменшення ризику виникнення перебоїв із сировиною Єврокомісія останніми місяцями провела переговори з ключовими експортерами зрідженого природного газу (ЗПГ), такими як США, Катар та Єгипет, щоб ті наростили обсяги ЗПГ.

Крім того, відбулися консультації з ключовими імпортерами зрідженого природного газу, зокрема Японією та Південною Кореєю, щоб ті надали Євросоюзу сировину із власних запасів. Як зазначила голова Єврокомісії, внаслідок цих зусиль Брюсселя у січні ЄС імпортував рекордні десять трильйонів кубометрів зрідженого газу.
Зростання цін на газ у Європі

Помітне зростання цін на газ у Європі почалося з весни 2021 року, коли середня ціна на споті за індексом TTF коливалася в діапазоні від $250 до $300 за 1000 кубометрів. В останні дні літа вартість контракту з постачанням «на день вперед» переступила поріг у $600, а на початку жовтня перевищила $1000. У грудні котирування піднялися вдвічі, досягнувши історичного максимуму $2190.

Досі в Європі не було таких високих цін за всю історію функціонування газових хабів, перший з яких – британський NBP – був створений у 1996 році.

«Понад 40% газу країни Європи отримують з Росії, яка, мабуть, нині «немає зацікавленості у збільшенні поставок, попри пікові ціни та ажіотажний попит», —  сказала на початку лютого Урсула фон дер Ляйєн.

Раніше «Термінал» писав, що ціни березневих ф’ючерсів на газ у Європі після стрибка напередодні понад $1000 за тисячу кубометрів опустилися у вівторок нижче за $800.

Автор:

(Всего статей: 20055)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: