Ціни на нафту в четвер залишилися майже незмінними після оголошення ОПЕК+ про перенесення запланованого збільшення видобутку на три місяці, до квітня 2025 року, та продовження повного скорочення видобутку на рік, до кінця 2026 року.
Нафта марки Brent з постачанням у лютому зросла на 0,06%, досягнувши $72,35 за барель станом на 14:06 за східним часом. WTI торгувалася на рівні $68,54 за барель.
Оголошення ОПЕК+ з’явилося після прогнозу аналітиків Standard Chartered, які припускали, що міністри нафти, ймовірно, відкладуть скасування добровільних скорочень до кінця першого кварталу 2025 року, а можливо, і довше. Такий прогноз ґрунтується на ведмежих настроях, які домінують на нафтових ринках у 2024 році.
Експерти StanChart зазначають, що негативні настрої багато в чому викликані неправильним сприйняттям механізму поступового скасування добровільних скорочень, запровадженого вісьмома країнами ОПЕК+. Трейдери побоюються, що відновлення видобутку може перевищити темпи зростання попиту та створити надлишок на ринку. Водночас члени ОПЕК+ неодноразово запевняли, що механізм скасування залежатиме від ринкових умов, а не буде автоматичним.
Питання, яке хвилює трейдерів, полягає в тому, скільки барелів можна повернути на ринок, не створюючи надлишку. Проте динаміка цін і позиціонування на ринку свідчать про те, що баланс поки що залишається стабільним.
У листопаді ОПЕК оголосила, що збільшення видобутку буде відкладено до початку 2025 року. За оцінками StanChart, це рішення не означає, що ринок фізичної нафти не здатний поглинути ці обсяги. Швидше, воно свідчить про те, що ОПЕК враховує песимістичні прогнози щодо балансу нафти в 2025 році.
Останнє рішення ОПЕК+ підтверджує, що темпи відновлення видобутку будуть залежати від стану ринку, а не автоматично реалізовуватись, як побоюються деякі трейдери. Це рішення спрямоване на збереження стабільності ринку в умовах невизначеності.
За матеріалами: oilprice.com




