Нафтогаз опублікував звіт за три квартали — 17 млрд грн збитку

Нафтогаз опублікував звіт за три квартали — 17 млрд грн збитку

НАК «Нафтогаз України» опублікував скорочений консолідований проміжний фінансовий звіт станом і за 9 місяців 2020 року.

Про це повідомляється в пресрелізі компанії.

Збиток НАК за третій квартал 2020 року склав 5,5 млрд грн в порівнянні зі збитками 4,8 млрд грн в третьому кварталі 2019 року, без врахування припиненої діяльності. В порівнянні з попереднім кварталом на результати вплинуло значне зниження цін на газ і збільшення обсягів продажів газу.

За дев’ять місяців 2020 року збиток склав 17 млрд грн в порівнянні з прибутком 12,9 млрд грн за той же період в 2019 році, за винятком припиненої діяльності, причинами чого є менший попит і більш низькі ціни на газ.

У компанії відзначають, що після скасування спеціальних зобов’язань (Public Service Obligations, PSO) з 1 серпня 2020 року, українські споживачі можуть вільно змінювати постачальника природного газу і отримувати переваги від ринкового ціноутворення.

«При цьому посередники, які постачають газ, повинні своєчасно розраховуватися за нього. Однак платежі за частину поставок, реалізованих до 31 липня 2020 року на умовах PSO, залишаються простроченими, що стало причиною нарахування резервів сумнівних боргів в сумі 3,7 млрд грн за дев’ять місяців поточного року», – йдеться в звіті.

Рух грошових коштів від операційної діяльності за третій квартал склав 0,5 млрд грн в порівнянні з негативним операційним грошовим потоком в сумі 12,6 млрд грн в третьому кварталі 2019 року.

«За дев’ять місяців, в умовах несприятливого середовища, рух грошових коштів від операційної діяльності склав 16,1 млрд грн, що майже дорівнює відповідному показнику за аналогічний період минулого року (16,9 млрд грн)», – підкреслили в «Нафтогазі».

«Не дивлячись на несприятливі умови, ми досягаємо результату, впроваджуючи при цьому внутрішню трансформацію. Операційний грошовий потік поліпшується, ми і надалі фокусуємося на дисципліні в управлінні капіталом. Разом з тим, ми продовжуємо підвищувати ефективність нашої операційної діяльності», – зазначив фінансовий директор Групи Петер ван Дріл.

Інші показники діяльності НАК «Нафтогаз України»

 • За дев’ять місяців було видобуто 10,7 млрд куб. м і реалізовано 12 млрд. куб. м природного газу.
 • Капітальні витрати за перші три квартали 2020 року становили 11,8 млрд грн, що нижче загального обсягу в 20 млрд грн, запланованого на 2020 рік.
 • Вільний рух грошових коштів залишилося стабільним на рівні 4,1 млрд грн.
 • Чистий борг знизився з 42,6 млрд грн в кінці 2019 року до 19,7 млрд грн в кінці третього кварталу.
 • Загальна сума грошових коштів, перерахованих до державного бюджету, склала 87 млрд грн.
 • Щодо дивідендів за 2019 рік, 39,6 млрд грн було заплачено в державний бюджет в цьому році, а 8,5 млрд грн сплачено наперед в кінці 2019 року.

«Термінал» писав, за підсумками 9 місяців 2020 року негативний фінансовий результат НЕК «Укренерго» склав 28,6 млрд грн.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: