Центренерго повідомило, що ДТЭК зриває поставки вугілля

Центренерго повідомило, що ДТЭК зриває поставки вугілля

13 січня енергохолдинг ДТЕК надіслав на адресу ТЕС «Центренерго» попередження про підвищення ціни на вугілля, після чого, порушивши умови договору, припинив поставки.

Про це повідомляє пресслужба «Центренерго».

«Найбільший приватний постачальник вугільної продукції зупинив відвантаження вугілля на адресу ТЕС «Центренерго», порушивши умови договору, не дивлячись на отриману передоплату в розмірі 106 млн грн», — йдеться в повідомленні.

Також, у «Центренерго» вважають, що ДТЕК вирішив підвищити ціну на вугілля, виключно користуючись ситуацією, що склалася.

«Користуючись критичною ситуацією з запасами палива, 13 січня постачальник надіслав на адресу «Центренерго» попередження про підвищення ціни на вугілля з 1650 грн до 2100 грн за тонну», — зазначають в компанії.

Зазначається, що у зв’язку зі зниженням температури повітря і зростанням споживання електроенергії, для забезпечення стабільності енергосистеми, єдиним рішенням стало включення в роботу додаткових енергоблоків із використанням природного газу.

«У критично важкий для ОЕС час екстремально низьких температур суттєвого додаткового обсягу генерації на інших теплових електростанціях не забезпечено, а 14 енергоблоків і далі залишаються зупиненими аварійно і перебувають у ремонтах», — підкреслили в «Центренерго».

Відповідно, компанія була змушена додатково витратити 128 тис. тонн та 233 тис. тонн вугілля.

«За командами диспетчера Оператора системи передачі НЕК «Укренерго», виробництво електричної енергії на ТЕС «Центренерго» перевищило прогнозний баланс в листопаді на 29%, а в грудні — на 56%», — зазначають в компанії.

Така ситуація призвела до критичного зниження обсягу запасу вугілля на ТЕС ПАТ «Центренерго» з 336 тис. тонн станом на 1 листопада 2020 року до 40 тис. тонн на 11 січня 2021 рок. З 18 січня за командами Диспетчера ПрАТ «НЕК Укренерго» на ТЕС ПАТ «Центренерго» понад виконання комерційного графіка компанії додатково увімкнуті в роботу 6 блоків на природному газі — два блоки по 300 МВт на Вуглегірській ТЕС, три блоки по 200 МВт – на Зміївській ТЕС та один блок на 300 МВт на Трипільській ТЕС, що сумарно дають ОЕС України додатково 700 мВтг удень та 400 мВтг вночі.

«Термінал» писав, Україна продовжила спецмито на російські дизпальне, вугілля і скраплений газ.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: