Менш як за один рік Держгеонадра виконали 100% завдань «Дорожньої карти щодо прискорення проведення аукціонів та конкурсів з продажу спеціальних дозволів на видобування вуглеводнів.
Про це повідомила пресслужба Держгеонадр.
«Ми підготували геологічну інформацію для інвесторів на 42 блоки включаючи УРП на суходолі та шельфі Чорного моря, загальною площею понад 20 тис. км2. Спільними зусиллями з Мінприроди та Урядом удосконалили правила доступу до надр, але працювати є ще над чим», – сказав голова Держгеонадр Олег Кирилюк.
За його словами, в рамках пілотного проекту електронних торгів Держгеонадра підготувала для продажу 46 ділянок з покладами різних корисних копалин.
«Станом на сьогодні Служба підготувала на продаж для вітчизняних та міжнародних інвесторів півсотні ділянок, з них 29 – це нафтогазові арени. За пів року від продажу на електронних аукціонах спеціальних дозволів на користування надрами до держбюджету надійшло – 275,1 млн грн. Загалом за цей період Служба поповнила державну скарбницю на більш, як півмільярда гривень», – додав держменеджер.
Представники USAID висловили подяку Олегу Кирилюку за такі рішучі кроки на шляху до реформ у галузі геології.
«Ми раді, що приводом для нашої зустрічі є вдосконалення сфери надрокористування в Україні. Уряд США, зокрема, наша спільнота хоче допомогти створити у вашій країні конкурентний енергетичний ринок. Наша ціль – боротьба з корупцією, російською агресією та сприяння Україні з євроінтеграцією з боку нашої організації. Адже в Європі немає такої ресурсної бази, як в Україні. І це, власне, є «дорожня карта» на шляху до енергонезалежності для забезпечення майбутнього економічного добробуту українців», – сказав керівник проекту Дін Вайт.



