Рішення Суду ЄС щодо газопроводу ОPAL не пов’язане з “газовими” переговорами – Шефчович

Рішення Суду ЄС щодо газопроводу ОPAL не пов’язане з “газовими” переговорами – Шефчович

Рішення суду ЄС від 10 вересня, яким було обмежено монопольне право Газпрому на використання німецького газопроводу OPAL, жодним чином не пов’язано із датою тристоронніх переговорів між Єврокомісією, Україною і Росією щодо транзиту газу, які мають відбутися 19 вересня.

Про це у середу під час прес-конференції у Брюсселі повідомив віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, пише Укрінформ.

«Ми обговорювали дату наших тристоронніх переговорів, починаючи з травня, оскільки очікували на нове представництво від України, на формування нового уряду України за підсумками виборів. Тож рішення про дату було ухвалено на початку тижня, і ми не мали жодної уяви, які співпадіння за часом це може мати з виданням постанови Суду ЄС», — зауважив віце-президент.

Він наголосив, що надіслав листи урядовцям Росії й України з дуже структурованим порядком денним, пояснюючи, яким чином Україна має намір виконувати європейське законодавство у підготовці майбутнього контракту та в організації майбутнього газового транзиту до Європи, а також яким чином європейська сторона може внести ясність, прозорість та ефективність у цю систему транзиту.

За словами віце-президент, порядок денний включатиме також перспективу укладення майбутніх довгострокових контрактів, тому що лише у такому випадку можливо забезпечити передбачуваність у постачанні газу та створити умови для інвестицій в оновлення газопроводів. Європейська сторона має намір також довести європейські підходи до врегулювання технічних питань, пов’язаних із транспортуванням газу.

«Ми хочемо це обговорити, тому що час спливає, і поточний контракт вичерпує термін дії до кінця року. Я дуже задоволений тим, що обидві країни це добре розуміють і чітко демонструють налаштованість на вирішення цієї проблеми. Тому що лише позитивне рішення дозволить зберегти імідж Росії як надійного постачальника і України як надійного транзитера. Це дуже важливо для обох країн, для майбутніх операцій з торгівлі газом», — підкреслив Шефчович.

Він наголосив, що європейська сторона підходить до цих переговорів «з відритим розумом», оскільки прагне знайти позитивне та прийнятне рішення.

«Як ми розуміємо, ці перемовини підтримуються обома лідерами в Росії і в Україні, і це буде наше завдання – підштовхнути дискусію, наскільки це можливо, для створення найсприятливішого середовища для позитивного результату. Ми дійсно розглядаємо всі альтернативи, як ми можемо цього досягти, тому що забезпечення довгострокового транзиту через Україну має стратегічну важливість для Європейського Союзу», — заявив віце-президент Єврокомісії.

Автор:

(Всего статей: 17152)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Япония, которая является крупнейшим в мире покупателем сжиженного природного газа, в июле получила первую партию СПГ из Китая.

  Об этом пишет Прайм, ссылаясь на Рейтер.

  Груз объемом 70,56 тысячи тонн СПГ был отправлен с терминала Хайнаня, которым управляет государственная китайская компания CNOOC Ltd. Он прибыл на терминал возле города Нагоя в Японии, которым управляют японские компании Toho Gas и JERA.

  Как пишет агентство, это первая поставка СПГ из Китая в Японию с 1988 года, когда японские власти начали публиковать статистику по экспорту и импорту. «Данная отгрузка демонстрирует растущую гибкость азиатского рынка СПГ», — отмечает агентство.

  Китай стал вторым по величине в мире покупателем СПГ на фоне роста потребления газа внутри страны. Однако страна начала реэкспортные поставки на фоне снижения потребления газа в летний период, а японские клиенты покупают его, чтобы сократить свои расходы на энергоносители. По данным агентства, партия СПГ из Китая обошлась значительно дешевле, чем страна в среднем тратила в июле на закупку энергоносителей.

  Япония является крупнейшим в мире покупателем СПГ. По последним данным, которые сообщали СМИ в прошлом месяце, общий объем импорта СПГ Японии в июне составил 5,2 миллиона тонн, что на 6,3% ниже показателя годичной давности.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, Торговля, энергетика

 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: