Народні депутати – члени Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг звернулися до Кабінету Міністрів України з пропозицією ініціювати терміновий розгляд питання продовження терміну дії ПСО для виробників теплової енергії до вирішення проблем формування їх критичної заборгованості за використаний природний газ та створення передумов їх виходу з кризового стану.
Інформує Комітет ВР з питань енергетики та ЖКП.
Як зазначається у зверненні, в умовах карантинних обмежень, які негативно позначаються на фінансовій стійкості населення, закінчення дії Положення про ПСО може спричинити загрозу утворення значної кількості проблемних ситуацій для підприємств ТКЕ в усіх населених пунктах України, що і без того знаходяться у критичному стані.
Згідно з постановою від 19 жовтня 2018 року № 867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» обов’язок постачати виробникам теплової енергії природний газ на умовах та у порядку, що визначені цим Положенням, завершується 1 травня 2021 р.
Раніше Термінал писав, що Нафтогаз знизив ціни на газ за ПСО для виробників тепла у березні.



