«Енергоатом» розкритикував пропозицію НКРЕКП компенсувати низьку ціну на е/е для населення з прибутку компанії

«Енергоатом» розкритикував пропозицію НКРЕКП компенсувати низьку ціну на е/е для населення з прибутку компанії

Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський повідомив, що позиція Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, щодо можливої компенсації різниці між ринковою та регульованою цінами електроенергії для побутових споживачів (населення) за рахунок прибутку «Енергоатому» є безграмотною і безвідповідальною.

Про це він заявив, відповідаючи на запитання журналістів про готовність Енергоатома до введення нового ринку електроенергії 28 березня під час відвідування будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні відчуження, повідомляє ExPro.

Зокрема, Недашковський нагадав, що НКРЕКП до запровадження нового ринку електроенергії згідно Закону «Про ринок електричної енергії» повинна була усунути перехресне субсидіювання.

«Вони його  не усунули. Тому виник дуже великий дисбаланс між реальною ціною, за якою споживає електроенергію населення і реальними затратами на її виробництво та доведення до населення. Питання щодо наявності цієї колосальної різниці зараз не знають як вирішити. НКРЕКП проаналізувало чотири варіанти та вказала як варіант джерела — надприбутки «Енергоатома», які ще невідомо звідки візьмуться і сказала: «давайте покладемо на «Енергоатом». Я вважаю, по-перше, це безграмотна, а по-друге, безвідповідальна позиція. Тому, що НКРЕКП не виконало своїх обов’язків за законом», — зазначив президент компанії.

Недашковський додав, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості не підтримує даний варіант. «У Міненерго, я вважаю, якраз нормальна позиція. Вони розглянули всі варіанти, і не підтримують підхід, який запропонувала НКРЕКП. Але оскільки ці варіанти розглядалися на нараді, то було запропоновано «Енергоатому» розробити свої варіанти. Ми їх запропонували, і зараз вони опрацьовується», — уточнив він.

За даними компанії, для реалізації даного варіанту, необхідно збільшити тариф на відпуск електроенергії АЕС у 2,5 рази. «Вони вважають, що «Енергоатом» заробить на енергоринку більше 100 млрд грн прибутку і поділиться: 66 млрд грн на населення і 15 млрд грн на «зелену» генерацію. Це дитячий садок. Уявіть собі: заробити на енергоринку, який тоді буде тариф в «Енергоатома»? Хто тоді купить цю електроенергію, якщо в нас зараз товарна продукція близько 50 млрд. Це потрібно в 2,5 рази збільшити тариф», — заявив Недашковський.

За словами президента «Енергоатома», НКРЕКП зробили дуже некоректні розрахунки. «Це або підтасовка, або арифметичні помилки. Ми їм вказали, що розрахунки неправильні», — уточнив він.

Також Недашковський озвучив можливі варіанти вирішення даного питання, зокрема, компенсація вартості за рахунок тарифу оператора системи передачі – НЕК «Укренерго».

«В нас багато варіантів. Є варіант, який передбачений законом, коли все включається до тарифу «Укренерго». І тоді це нормально покладається до загального тарифу і розподіляється між усіма учасниками ринку пропорційно до їх товарної продукції. Є механізм, коли цю різницю компенсують всі учасники ринку, коли їм це включається до тарифу. А так просто заплатити цю спецпослугу, яка не є складовою виробництва електроенергії, ми не можемо. Нам навіть немає як віднести її по бухгалтерському обліку: це ж треба спочатку вийти на прибуток, виплатити податок на прибуток, віддати дивіденди. Тобто, заробити не 66 млрд чи 80, а в 10 разів більше. Тобто нам треба заробити 660 млрд грн, яких на ринку просто немає», — прокоментував голова компанії.

 

Автор:

(Всего статей: 5284)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: