Герус прогнозує зниження частки російського дизпалива у вересні до 10-15%

Герус прогнозує зниження частки російського дизпалива у вересні до 10-15%
Частка російського дизпалива у вересні може скоротитися до 10-15%; в серпні вона знизиться до 25%.

Про це на брифінгу сказав представник Президента в уряді Андрій Герус, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У серпні ми досягаємо суттєвої диверсифікації. Якщо раніше поставки з Росії становили близько 45%, то ми очікуємо, що у серпні вони становитимуть не більше 25%, а у вересні зменшаться до 10-15%. Ми не проти поставок у розумних межах. Головне щоб це не створювало загрози для стабільності ринку. Якщо компанії захочуть, вони можуть відновлювати постачання, але сплативши мито у державний бюджет України», — сказав Герус.

Він зазначив, що із серпня працюватиме мито на рівні 3,75%, а з жовтня — 4%.

«Ставка була порахована виходячи з маржі, яка виникає при транспортуванні нафтопродуктів різними видами транспорту. Очевидно, що залізницею це дорожче, а трубопровідним транспортом — це дешевше. Ставка була порахована таким чином, щоб у всіх зберігалася приблизно однакова маржа. Вона може бути більшою або меншою залежно від дисконту, який постачальник отримав на заводі. На сьогодні всі імпортери у рівних умовах. Це означає, що з усіх напрямків є можливість постачати в Україну», — зауважив представник Президента в уряді.

Якщо на одному напрямку транспортування діють особливі умови, то, відповідно, обсяги з цього джерела збільшувалися, воно монополізовувало ринок, Україна ставала залежною від нього, пояснив Герус.

На його думку, основна проблема, яка виникає при диверсифікації поставок, — це логістика всередині України.

«Основна проблема, яка обговорювалася, — це логістика. Нам потрібно все ефективно та швидко перевезти з портів, а також з півночі — Литви та Білорусі. Укрзалізниця готова, подає додаткові цистерни. Ми працюємо над тим, щоб у потрібних місцях була оперативна тяга. Створюється оперативний штаб, щоб усе працювало. Потрібно відпрацювати кілька днів, щоб усе автоматично перевозилося», — додав Герус.

Читайте в «Терміналі» ще, представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус запропонував направити додатково близько 2 мільярдів гривень на субсидії за рахунок коштів від введеного спеціального мита на імпорт дизельного палива та скрапленого газу з Росії.

Автор:

(Всего статей: 10053)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: