Опитування Reuters показало, що видобуток ОПЕК скоротився в березні

Опитування Reuters показало, що видобуток ОПЕК скоротився в березні

Зниження експорту з Іраку та Нігерії в поєднанні з продовженням добровільного скорочення постачання призвело до скорочення видобутку нафти в країнах ОПЕК в березні, згідно з опитуванням Reuters, опублікованим в понеділок. Згідно з даними опитування, видобуток ОПЕК в березні в середньому становив 26,42 млн барелів на добу, порівняно з 50 000 барелів на добу в лютому. На початку березня ОПЕК+, розширений картель, до якого входить Росія, домовився про продовження добровільного скорочення видобутку нафти з першого кварталу на другий квартал цього року. Початкове скорочення нафти на 2,2 мільйона барелів на добу було схвалене ОПЕК+ у листопаді.

ОПЕК+ здійснює послідовне скорочення видобутку з кінця 2022 року, щоб стабілізувати ринок на тлі зростання видобутку з боку країн, що не входять в організацію, таких як США, а також занепокоєння щодо попиту через підвищення процентних ставок у провідних економіках світу.

У середу цього тижня міністри країн ОПЕК+ зустрінуться для перегляду, при цьому аналітики не очікують жодних змін до повного засідання ОПЕК+, запланованого на 1 червня.

В огляді також зазначається, що загальний видобуток ОПЕК у березні виявився на 190 000 барелів нижчим за квоту, тоді як країни співробітництва країн Перської затоки зберегли видобуток у межах квот.

Минулої осені, коли ОПЕК випустила свій «Світовий огляд нафти» (World Oil Outlook, WOO), вона підвищила свій довгостроковий прогноз світового попиту на нафту до найвищого рівня за всю історію, прогнозуючи зростання на 23% з 2022 року до 116 мільйонів барелів на добу (б/д) у 2045 році.

Видобуток нафти в ОПЕК впав минулого місяця, як показало дослідження Reuters, опубліковане в понеділок, що відображає зниження експорту з Іраку і Нігерії на тлі добровільного скорочення постачання деякими членами організації, узгодженого з ширшим альянсом ОПЕК+.
Організація країн-експортерів нафти викачувала 26,42 млн барелів на добу (б/д) минулого місяця, що на 50 000 б/д менше, ніж у лютому, згідно з опитуванням, яке ґрунтується на даних про відвантаження та інформації з галузевих джерел.

Кілька членів ОПЕК+, до якої входять ОПЕК, Росія та інші союзники, здійснили нові скорочення в січні, щоб протистояти економічній слабкості та збільшенню пропозиції за межами групи. Минулого місяця виробники домовилися зберегти їх до кінця червня.
Група ключових міністрів ОПЕК+ зустрічається в середу, щоб проаналізувати ринок і видобуток країн-членів, і, як очікується, не рекомендуватиме жодних змін у політиці до наступної повної зустрічі групи, призначеної на 1 червня.

Згідно з опитуванням, найбільше скорочення виробництва в березні відбулося в Іраку та Нігерії.
Минулого місяця Ірак пообіцяв знизити експорт, щоб компенсувати видобуток, що перевищує цільовий показник ОПЕК, і ця обіцянка призведе до скорочення постачання на 130 000 барелів на добу порівняно з лютим. Скорочення на 50 000 барелів на добу в березні, згідно з опитуванням, залишає більше можливостей для виконання обіцянки в наступні місяці.
Видобуток в Нігерії також скоротився, а експорт, за даними деяких судноплавних трекерів, впав ще більше, оскільки нафтопереробний завод в Данготе прийняв більше вантажу.
Згідно з дослідженням, ОПЕК не дотягнула до запланованого скорочення видобутку в березні приблизно на 190 000 барелів на добу, в основному через те, що Ірак, Нігерія і Габон викачували більше, ніж планували, повідомляє видання.
Виробники Саудівської Аравії, Кувейту та Об’єднаних Арабських Еміратів, так само як і Алжир, утримували видобуток на рівні, близькому до своїх добровільно встановлених цілей, як показало дослідження.
Видобуток в Ірані, на який не поширюються квоти, знизився, як показало дослідження. Іран все ще видобуває нафту біля п’ятирічного максимуму, досягнутого в листопаді після того, як оголосив про одне з найбільших збільшень видобутку в ОПЕК у 2023 році, попри санкції США, які все ще діють.

Джерело: Reuters, ЗМІ

Автор:

(Всего статей: 2518)

Приглашенный экспертСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

  • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

    Get Adobe Flash player

  • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

    Get Adobe Flash player

  • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

    Get Adobe Flash player

  • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

    Get Adobe Flash player

  • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

    Get Adobe Flash player

Дискуссия

  • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

    Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

    «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

    НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

    «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

    Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

    «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

    Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

  • Китай продает СПГ уже и Японии
  • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
  • Нельзя помочь тому
  • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Назва Вшої компанії (обов'язково):

Ваш номер телефона:

Ваш E-Mail (обов'язково):

Ваше повідомлення:

Прохання виправити! :)

Помилка:

Як правильно: