У червні Saudi Aramco підвищила офіційні ціни продажу скрапленого газу на 1–3%, тоді як алжирська Sonatrach знизила ціни на 18–31% через збільшення постачання на ринку Середземномор’я. Розрив у ціновій динаміці посилює різницю між орієнтирами для Азійсько-Тихоокеанського регіону та Середземноморського й Чорноморського басейнів.
Ринок LPG у червні отримав протилежні сигнали від Близького Сходу та Середземномор’я
Державна нафтова компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco у червні підвищила офіційні ціни продажу LPG — скрапленого нафтового газу — на 1–3%. Водночас алжирська Sonatrach знизила свої цінові орієнтири на 18–31% через вищий рівень постачання на ринку Середземномор’я.
Saudi Aramco підняла OSP на пропан і бутан
OSP — це official selling price, тобто офіційна ціна продажу, яка використовується як орієнтир для контрактів. Для Saudi Aramco ці показники мають значення насамперед для постачання LPG з Близького Сходу до Азійсько-Тихоокеанського регіону.
- Пропан Saudi Aramco на червень подорожчав на 10 дол./т — до 760 дол./т.
- Бутан подорожчав на 20 дол./т — до 820 дол./т.
- Загальне підвищення офіційних цін продажу становило 1–3%.
Sonatrach знизила ціни через збільшення постачання
На відміну від Saudi Aramco, алжирська Sonatrach у червні істотно знизила офіційні ціни продажу. Її котирування використовуються як орієнтир для Середземноморського та Чорноморського регіонів, включаючи Туреччину.
- Пропан Sonatrach подешевшав на 125 дол./т — до 575 дол./т.
- Бутан знизився на 270 дол./т — до 610 дол./т.
- Зниження цін становило 18–31%.
Чому пропан і бутан мають різне значення для ринку
Пропан і бутан — це основні компоненти LPG, які відрізняються температурою кипіння та сферою застосування. LPG використовується як автомобільне пальне, паливо для опалення, а також як сировина для нафтохімічної промисловості.
Різноспрямована динаміка цін Saudi Aramco і Sonatrach показує, що у червні ринок LPG не має єдиного глобального цінового сигналу. Для Близького Сходу та Азійсько-Тихоокеанського регіону базовий орієнтир підвищується, тоді як у Середземномор’ї та Чорноморському регіоні тиск надлишкового постачання веде до різкого зниження цін.




