АМКУ звітують про перемогу у «бензиновій справі»

АМКУ звітують про перемогу у «бензиновій справі»

2 травня 2018 року Господарський суд міста Києва підтвердив правомірність рішення Антимонопольного комітету щодо вчинення компанією «ВОГ Рітейл», разом з іншими учасниками ринку пального, антиконкурентних узгоджених дій та накладення на неї штрафу у розмірі 54,03 млн. гривень.

Про це повідомляє «Термінал» із посиланням на прес-службу АМКУ.

Нагадаємо, що Рішенням Комітету від 28.10.2016 р. № 480-р визнано дії компаній, що реалізують пальне на АЗС WOG, ОККО, SHELL, AMIC, SOCAR та Parallel, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у період 2013 – січня 2016 років, які полягали:

 • у встановленні і підтриманні на інформаційних табло стаціонарних АЗС подібних між собою роздрібних цін на бензин марки А-95 і дизельне паливо,
 • у встановленні умов реалізації бензину марки А-95 та дизельного палива, за яких доступ споживача до інформації про розмір остаточних роздрібних цін є обмеженим.

Ці дії призвели до застосування складних та непрозорих програм лояльності, умов проведення акцій і надання знижок, передбаченим пунктом 1 статті 50 та частиною третьою статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій шляхом вчинення схожих дій на ринках роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами, які призвели до обмеження цінової конкуренції.

Зазначеним Рішенням на відповідачів накладено штрафні санкції на загальну суму понад 204 млн грн.

За результатами судових розглядів набрали законної сили рішення Господарського суду міста Києва, якими було відмовлено ПІІ «АМІК Україна» (бренд AMIC), ТОВ «Альянс Холдинг» (бренд SHELL), ТОВ «Параллель-М ЛТД» (бренд Parallel) у задоволенні позовів про визнання частково недійсним Рішення Комітету у «бензиновій справі».

При цьому ТОВ «Паралель-М ЛТД» (бренд Parallel) надало до Комітету копії документів, які підтверджують сплату штрафу у розмірі 1 438 354 грн та пені у розмірі 100 % суми штрафу.

Як раніше повідомляв «Термінал», НАУ створювала перешкоди АМКУ в розслідуванні змови на ринках бензинів та дизельного палива. З метою збору доказів у справі, розпочатої у грудні 2017 року  за ознаками вчинення «WOG» та «ОККО» антиконкурентних узгоджених дій на ринках роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами, органами Антимонопольного комітету здійснено ряд позапланових виїзних перевірок.

У свою чергу НАУ заявляла по те що, представникам Комітету було надано повний доступ до кореспонденції та можливість ознайомитися з усіма документами і матеріалами НАУ, що стосувалися предмета перевірки, — також передавав «Термінал».

Автор:

(Всего статей: 20055)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоти, Енергетика, Компанії, Метан, Офіціоз, Торгівля

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: