
Про це повідомляє пресслужба Енергоатома з посиланням на керівника дирекції з інвестицій і перспективного розвитку НАЕК Тетяну Амосову.
«Кошти інвестпрограм спрямовуються на пріоритетні проєкти, які мають стратегічне значення для нашої країни. Це, насамперед, виконання Комплексної програми підвищення безпеки вітчизняних атомних станцій, продовження їх строку експлуатації, будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, а також реалізація дороговартісного проєкту з реконструкції техводопостачання на Южно-Українському енергетичному комплексі», — сказала Амосова.
У процесі обговорення проєкту інвестпрограми АЕС у 2020 році було зазначено, що на реалізацію заходів з підвищення безпечної експлуатації, зокрема, Южно-Української АЕС, закладено 4,8 млрд грн. На підвищення безпеки планується спрямувати 2,2 млрд грн, на продовження строку експлуатації — 2,1 млрд грн, на підвищення надійності — 523,1 млн грн.