Новообраний президент Дональд Трамп має всі можливості для того, щоб одразу ж після прийняття присяги взятися за справу. Його досвід спроб осушити болото під час свого першого терміну повинен озброїти його для більшого успіху під час другого терміну.
Однією зі сфер, де Трамп досяг значного прогресу під час свого першого терміну, було забезпечення енергетичної незалежності Америки. Дійсно, політика Трампа розпочала внутрішній енергетичний ренесанс, зробивши США енергетичним лідером, ставши країною-нетто-експортером вперше за 75 років.
Президент Джо Байден швидко перекреслив весь цей успіх. Граючи в Дон Кіхота в безглуздих, незрозумілих спробах контролювати зміну клімату, Байден скоротив внутрішнє виробництво енергії, заблокував її експорт і збільшив залежність США від Китаю в питаннях енергетичної інфраструктури.
Існує низка можливих рішень, які Трамп може прийняти самостійно, щоб повернути Америку на шлях до енергетичного домінування, економічного та геополітичного суверенітету. По-перше, він може вдруге вивести США з дорогої та неефективної Паризької кліматичної угоди. Як тільки Париж буде розірвано, Трамп може скасувати всі укази Байдена, видані на виконання вимог Парижа щодо скорочення викидів парникових газів, зокрема програми Байдена з питань клімату та екологічної справедливості. Наприклад, закриття Міжвідомчої ради та Консультативної ради з питань екологічної відповідальності при Білому домі та всіх програм, що випливають з них, заощадило б мільярди доларів невитрачених коштів. Потім Трамп міг би спробувати повернути кошти, які вже були виділені, але наразі не витрачені в рамках цих та інших кліматичних ініціатив Байдена.
Трамп визнає, що він не може зробити все необхідне для просування енергетичного домінування США самостійно, саме тому він отримав перевагу у виборі керівництва свого кабінету, щоб працювати разом для досягнення своїх цілей або для просування свобод та інтересів американців, одночасно підвищуючи енергетичну безпеку США. Вибравши Лі Зельдіна на посаду голови Агентства з охорони навколишнього середовища США (EPA), Дага Бургума на посаду міністра внутрішніх справ (DOI) і Кріса Райта на посаду міністра енергетики (DOE), Трамп розуміє, що вибір правильного Кабінету міністрів має вирішальне значення для того, щоб зробити Америку знову великою.
EPA може найкраще сприяти енергетичному домінуванню США, скасувавши необґрунтований висновок про загрозу викидів двоокису вуглецю, зроблений агентством за часів тодішнього президента Барака Обами. Цей висновок ґрунтувався виключно на помилкових прогнозах недосконалих комп’ютерних моделей, використаних Міжурядовою групою експертів ООН зі зміни клімату (МГЕЗК) — реальні дані показують, що ми не стикаємося з жодною кліматичною кризою. Коли висновок про загрозу буде скасовано, EPA може відкликати всю систему нормативних актів, побудовану на ньому, включаючи, але не обмежуючись, Положеннями Плану чистої енергії, які примушують закрити вугільні електростанції, одночасно розширюючи використання дорогої, нестабільної вітрової та сонячної енергетики. Після цього EPA також має скасувати стандарти викидів автомобілів, запроваджені за часів Байдена, які вимагатимуть використання електромобілів. Споживачі своїм вибором чітко показують, що вони віддають перевагу бензиновим і дизельним транспортним засобам. EPA має одночасно відкликати відмову Каліфорнії від Закону про чисте повітря, щоб прогресивні політики штату не могли диктувати решті нації, якими автомобілями та вантажівками їздити.
Міністерство енергетики може швидко просунути енергетичну незалежність США, оперативно переглянувши величезну кількість нерозглянутих договорів оренди на розробку нафтогазових родовищ на державних землях. Департамент також повинен розробити закон, що встановлює 90-денний термін для прийняття рішень про поліпшення або відхилення планів розробки нафтових і газових родовищ для майбутніх орендованих ділянок.
Міненерго також має щоквартально пропонувати нові договори оренди на розробку енергоресурсів на державних землях, як того вимагає закон. Байден проігнорував цей закон, попри рішення суду, який зобов’язав його пропонувати оренду. Міністерство енергетики повинно слідувати заявленим Трампом уподобанням і зупинити подальший розвиток офшорної вітроенергетики, якщо і до тих пір, поки такі договори оренди не будуть підтверджені комплексними заявами про вплив на навколишнє середовище, що не становлять загрози для морських мешканців, таких як вимираючі морські ссавці, що перебувають під захистом, такі як північноатлантичний кит, а також для туризму і комерційного рибальства.
Перші 200 років свого існування США чудово обходилися без Міністерства енергетики. Трильйони доларів, витрачені міністерством з моменту його створення, не сприяли просуванню енергетичних інтересів США; ліквідація Міністерства енергетики була б чудовим проєктом, за який могло б взятися Міністерство оборони.
Міністерство енергетики в основному оперує лабораторіями для розвитку енергетики, але підприємці, які реагують на ринковий попит, роблять це найкраще. Ці лабораторії слід закрити. Замість того, щоб укорінені урядові вчені та бюрократи витрачали трильйони доларів на улюблені проєкти, поверніть ці гроші в казну або людям. Якщо уряд має фінансувати енергетичні інновації, то нехай він робить це через серію премій.
Конгрес також повинен позбавити Міністерство енергетики повноважень встановлювати стандарти ефективності для побутових приладів. Доки Конгрес не ухвалить відповідного рішення, Міністерство енергетики має зупинити запровадження будь-яких стандартів ефективності, відкликати будь-які оновлені стандарти, запроваджені Байденом для боротьби зі зміною клімату, та відновити стандарти, які існували за часів Трампа. Федеральний уряд не повинен диктувати споживачам типи та характеристики приладів, які вони обирають для своїх будинків і підприємств.
Цей список вартих уваги дій у сфері енергетики навряд чи є вичерпним, але вони належать до тих, які можна розпочати, а деякі завершити вже протягом першого року після вступу Трампа на посаду президента.
Енергетичне домінування — гідна мета. Це добре для кишень американців, добре для економічного прогресу США і сприятиме досягненню геополітичних цілей США. Зміна клімату не є екзистенційною кризою, але економічно ослаблена, енергетично обтяжена Америка робить світ менш безпечним, а американські сім’ї біднішими.
За матеріалами: zerohedge.com



