Reuters 22 червня повідомило, що країни-імпортери після кризи навколо Ормузької протоки можуть активніше формувати стратегічні нафтові запаси. За оцінкою Reuters, нові плани зі створення резервів можуть потребувати близько 500 млн барелів нафти та нафтопродуктів.
Стратегічні резерви повертаються в центр енергетичної політики імпортозалежних країн
Під час кризи країни-члени Міжнародного енергетичного агентства погодили рекордне вивільнення 400 млн барелів зі стратегічних нафтових резервів. Reuters нагадало, що 32 члени агентства мають підтримувати аварійні запаси на рівні щонайменше 90 днів чистого імпорту.
Індія, третій за розміром імпортер нафти та другий імпортер LPG, має резерв, який покриває лише вісім днів імпорту. Для досягнення 90-денного рівня їй знадобилося б понад 400 млн додаткових барелів, що за ціни $70 за барель коштувало б приблизно $28 млрд. Reuters також повідомило, що ONGC отримала запит на будівництво резерву обсягом 1,75 млн тонн, або майже 13 млн барелів.
Пакистану для 90-денного покриття потрібно близько 35 млн барелів. Австралія планує витратити $7 млрд, щоб мати щонайменше 50 днів запасів пального. З урахуванням поповнення вже використаних запасів загальний додатковий попит може наблизитися до 1 млрд барелів.
Джерело: Terminal. За матеріалами: Reuters.




