Резервний конфлікт

Резервний конфлікт

Які проблеми заважають резерву?

В інтерв’ю «Терміналу» заступник Голови Громадської ради при Держрезерві, Голова Центрального комітету профспілки працівників системи Держрезерву України, Борис Сулицький розповів про конфлікт між керівництвом структури та профспілковою організацією, проблемах та можливостях підвищення ефективності роботи агентства, а також про функціонування «кишенькової» Громадської Ради при Держрезерві.

 • На запит «Терміналу» Голова Держрезерву офіційно повідомив, що не існую конфлікту між керівництвом та профспілковою організацією? Чи є він? Якщо є, то як він може вплинути на виконання Держрезервом своїх функцій?

Між Центральным комітетом Профспілки працівників системи Державного агентства резерву України та Головою Держрезерву України Вадимом Мосійчуком існує конфлікт, який виник після письмової вимоги Голови ЦК Профспілки від 10.02.2016. про припинення тиску на ЦК Профспілки з боку керівництва ДО «Комбінат «Прогрес», який розпочався після створення у cічні 2016 р. нової Первинної профспілкової організації ДО «Комбінат «Прогрес», як структурної ланки Профспілки Держрезерву України.

Директором комбінату «Прогрес» були висунуті вимоги про звільнення приміщення по вул. П. Пестеля, 4. Письмові звернення Голови ЦК Профспілки Б. Сулицького до В. Мосійчука 10.02.16., 15.02.16. та 10.03.16. про виділення нового приміщення і укладання договору користування приміщенням у відповідності до законодавства України були проігноровані і ніякої відповіді не надано.

Тиск посилився після переобрання Б. Сулицького Головою ЦК Профспілки на новий термін і висунення ним (за дорученням VIII чергової Конференції Профспілки працівників системи держрезерву України від 16.03.16.) вимоги Профспілки про скасування заходів чергового скорочення на 10% робочих місць на державних підприємствах і державних організаціях сфери управління Держрезерву у 2016 р.

Вважаю ці дії В. Мосійчука перешкоджанням законній діяльності профспілок, грубим порушенням законодавства про працю та зловживанням владою або службовим становищем що кваліфікується за ст. 170, 172 та 364 КК України. Такий конфлікт підриває довіру найманих працівників галузі до верховенства права і знижує їх мотивацію до продуктивної праці та додержання законів, які влада цинічно порушує.

Звернення 19.04.2016 р. громадських організацій до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо ситуації у Держрезерві не було розглянуте належним чином. Була отримана формальна відписка за підписом заступника міністра-керівника апарату Юлії Клименко. Тому до нового Генерального Прокурора України готується заява про порушення кримінального провадження за фактами порушення законодавства. До Міжнародної Організації Праці (членом якої є Україна) готується відповідна скарга на порушення законодавства про працю службовою особою центрального органу виконавчої влади.

 • Що, на думку профспілкової організації, необхідно зробити для підвищення ефективності роботи Держрезерву? Які питання є першочерговими? Чому?

На думку ЦК Профспілки для підвищення ефективності роботи Держрезерву необхідно розробити нову Концепцію реформування Держрезерву із залученням Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, представників Громадської ради при службі, науковців та незалежних експертів. Усю подальшу діяльність керівництва Уряду, Мінекономіки та Держрезерву необхідно тримати на постійному контролі РНБО.

Необхідно відмінити Розпорядженням КМУ № 696-р від 22.04.2013 р. яким вісім державних комбінатів хлібопродуктів, що розташовані по периметру державного кордону, були виведені зі сфери управління Держрезерву України і передані у підпорядкування Міністерства аграрної політики та продовольства України. Це Розпорядження було прийняте із порушенням Регламенту Кабінету Міністрів України, на шкоду інтересам держави напередодні російської агресії і не дозволяє Держрезерву здійснювати заходи зі стабілізації економіки і забезпечення кількісного та якісного зберігання зерна державного резерву, виконання першочергових завдань у разі виникнення надзвичайної ситуації або запровадження воєнного стану.

 • Яка роль Громадської ради при Держрезерві України?

Громадська рада при Держрезерві України повинна сприяти виконанню вимог законодавства керівництвом та убезпечувати галузь від прийняття керівництвом непродуманих рішень, які ідуть на шкоду як працівникам так і державним інтересам.

 • Чи в повній мірі Рада виконує свої функції? Якщо – ні, то що потрібно зробити для підвищення ефективності його роботи?

На даний час Громадська рада є кишеньковим органом Голови Держрезерву і не виконує передбачену законом функцію. Потрібно провести довибори членів ради та обрати нового принципового Голову. У лютому 2016 року я, враховуючи аргументи Мосійчука В.А., зняв свою кандидатуру маючи надію на порядність і принциповість політолога Михайла Бесараба. Проте, як виявилось, його обрання – це було намагання Голови Держрезерву перетворити Громадську раду у засіб особистого піару та долучити її до політичної боротьби команди колишнього Прем’єр-міністра з Президентом України.

 • Будь-ласка, прокоментуйте інші актуальні питання, на ваш розсуд.

У мене викликає занепокоєння наступне. Перетворення Державних організацій (ДО) у Державні підприємства (ДП) і позбавлення їх бюджетного фінасуванняне минуче приведе їх до банкрутсва, тому що на периферії немає такої кількості комерційних поклажодавців, які б забезпечили завантаження 100% виробничих площ, паливних резервуарів та складів. Державні організації є неприбутковими і не платять податків, а з перетворенням їх у ДП вони не зможуть оплачувати земельний податок за десятки гектарів землі ні інші податки, тому що не зможуть виконати насильно доведений зверху фінансовий план. У цьому і криється механізм повного розвалу Держрезерву. Як відомо, хто не утримує за рахунок державного бюджету свій Держрезерв, буде годувати чужу армію.

Ліквідація Держрезервом у галузевому науково-дослідному інституті «Ресурс» перспективного напрямку нанобіотехнологій, звільнення за формальними підставами скорочення колективу вчених цього напрямку – це свідчення курсу, який вибраний головою на знищення не тільки галузевої науки а і системи держрезерву в цілому.

Користуючись нагодою, дякую редакції журналу «Термінал» за можливість донести до суспільства та влади занепокоєння Профспілки проблемними питаннями галузі. Закликаю членів профспілки не бути байдужими і боротися за свої конституційні права на шляху до розбудови європейської України та зміцнення демократії, а членів Громадської ради при Держрезерві здобути дієвий механізм громадського контролю над агентством резерву і всебічної допомоги для підвищення ефективності його роботи.

Стаття була опублікована в №24 журналу «Термінал» від 13 червня 2016 року.

 

Автор:

(Всего статей: 9581)

Связаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление
 • Справедливый Лекарь

  Свою деятельность г-н Мосийчук начал с громкого корупционного скандала- попытка закладки просроченного литовского топлива. Cо времени этой публикации прошло уже около года. Г-н Мосийчук на словах позиционирует себя как руководитель европейского типа. На практике: — авторитарно-диктаторский стиль руководства; — отсутствие коммуникации и диалога с общественностью; -нетерпимость к критике;- конфликт с руководством Минэкономразвития и Агентсвом гос.службы; — масса пустых обесчаний; — штампованные пиар-интервью с одним журналистом; -избегание пресс-конференций и диалога с несколькими журналистами в режиме реального времени; — пустые склады нефтебаз и отсутсвие запасов угля и необходимых стране мат. ценностей. Стране нужен результат, а не процесс и бурная самоуправная реформаторская пиар кампания. Куда смотрит председатель правительства и Президент. А ВРУ про свою контрольную функцию из-за постоянных политически скандалов вообще забыла. Но папочки уголовных дел неумолимо пополняются свидетельствами уголовных преступлений как самого реформатора так и его новых ставленников — руководителей «европейского типа» Цыплят по осени считают. Подождем .

 • Профспілка Держрезерву України

  http://profdr.com.ua/…/stan-pravovoyi-roboti-i-borotbi-z-ko…

  Пройшло більше року і от ми усі бачимо ВРАЖАЮЧІ РЕЗУЛЬТАТИ ОНОВЛЕННЯ
  ДЕРЖРЕЗЕРВУ У ВИГЛЯДІ ОНОВЛЕННЯ АВТОПАРКУ ГОЛОВИ ДЕРЖРЕЗЕРВУ за 100 тис
  $, ОНОВЛЕННЯ ГОДИННИКА ВАРТІСТЮ ЗАМІСТЬ 500 $ НА 6000 $ і НАДБАННЯ
  ЗЕМЕЛЬКИ НА 120 тис.$. І АВТОР НАЧЕ ПРОВИДЕЦЬ БУВ КОЛИ ПИСАВ ОСЬ
  ЦЕ На наше переконання, це не держава неефективний менеджер, а окремі
  керівники, якщо їх добирають не за критеріями фаховості й порядності, а
  за належністю до корупційних кланів і готовністю брати участь у
  протизаконних оборудках. ХА-ХА-ХА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Європейська комісія рекомендувала російському ПАТ «Газпром» укласти довгостроковий транзитний контракт із новим оператором української газотранспортної системи.

  Про це повідомила пресслужба НАК » Нафтогаз України» Facebook.

  «Єврокомісія рекомендувала Газпрому заключити довгостроковий контракт на значний обсяг за європейськими правилами і з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи. Це правда», — написали у Нафтогазі.

  НАК наголошує, що російські державні ЗМІ натомість вдаються до фейків.

  «Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда… Будьте обережні, перевіряйте інформацію і її джерела. Такого в найближчі місяці буде багато», — зазначили у Нафтогазі.

  Українська компанія також додала, що Єврокомісія не підтримує прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі.

  «Термінал» писав, транзитний контракт з Газпромом може бути підписаний за умов повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС. Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  Читать все: Анекдоты, газ, Компании, Официоз, Торговля, энергетика

 • Китай продает СПГ уже и Японии
 • Энергосистемы Латвии и Эстонии свяжет новый «энергомост»
 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: