ГПУ і СБУ зайнялись біржовими закупівлями «Укргазвидобування»

ГПУ і СБУ зайнялись біржовими закупівлями «Укргазвидобування»

Генеральна прокуратура розслідує кримінальне провадження за фактом протиправної діяльності з боку службових осіб ПАТ «Укргазвидобування» під час закупівель у 2017 році.

Про це пише видання «Наші гроші» з посиланням на ухвалу Печерського райсуду м. Києва від 2 березня.

За даними слідства, службові особи ПАТ «Укргазвидобування» у січні 2017 року в порушення закону «Про публічні закупівлі» на ресурсі ТБ «Українська енергетична біржа» шляхом укладання фіктивних договорів придбали метил-трет-бутиловий ефір марки А (виробництво російського заводу «Омський каучук») на суму 291,64 млн грн у естонської компанії «Skywalk Trading OU».

При цьому, засновниками естонської компанії «Skywalk Trading OU» обліковуються громадяни України, а вартість поставки в Генпрокуратурі вважають завищеною:

«вартість присадки до палива метил-трет-бутиловий ефір марки А завищена на 30% і частково ввозиться на територію України шляхом порушення митних правил без відповідної оплати митних платежів через митниці Херсонської та Миколаївської областей та у подальшому привласнюються службовими особами ПАТ «Укргазвидобування», – йдеться в ухвалі.

Крім того, за даними слідства, невстановлені службові особи «Укргазвидобування» з метою заволодіння коштами підприємства уклали 18.09.2017 договір щодо закупівлі в компанії «Euromin S.A.» (Швейцарія) легких вуглеводнів на «Українській енергетичній біржі» об’ємом 1000 метричних тон без організації та проведення публічних конкурсних торгів, передбачених законодавством.

Відповідно до договору, вартість за одну метричну тону складає $550. Орієнтовна вартість контракту складає $550 тис. (14,31 млн грн). Разом з цим, попередні дані свідчать, що вартість легких вуглеводнів, може бути значно завищена, оскільки при укладанні попереднього договору від 30.03.2017 вартість за одну метричну тону складала $387.

Кримінальне провадження за № 42017000000003090 від 28.09.2017 розслідують слідчі управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями Генпрокуратури. Правова кваліфікація злочинів – за ч. 5 ст. 191 (привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем, ч.2 ст. 364 (зловживання службовим становищем), ч.2 ст. 366 (службове підроблення), ч.3 ст. 209 (легалізація доходів, державних злочинним шляхом) КК України.

2 березня суд надав слідчим і прокурорам ГПУ, а також співробітникам СБУ тимчасовий доступ до тендерну документацію із закупівель робіт та послуг за рядом договорів поставки; документації, що стала підставою для укладання з компанією «Euromin S.A.» (Швейцарія) контрактів № UGV5020/21-17 від 30.03.2017 та № UGV666/21-17 від 18.09.2017 щодо придбання легких вуглеводнів; документації, що стала підставою для укладання з компанією «Skywalk Trading OU» (Естонія) контракту № UGV4323/21-17 від 23.01.2017 щодо поставки ефіру метил-трет-бутилового марки А.

Нагадаємо, у січні 2017 року естонська фірма «Skywalk Trading OU» у січні отримала підряд щодо постачання метил-трет-бутилового ефіру марки А на 291,64 млн грн.

Членами правління «Skywalk Trading OU» з капіталом 2500 євро є українці Максим та Ірина Рубани. Остання, відповідно до естонського реєстру, – є і одноосібним власником фірми. Ірина Рубан є донькою Ігоря Рубана, колишнього працівника «Укртранснафти» та Міненерговугілля часів Януковича. Ігор Рубан також працював у компанії «Транс-Юг», пов’язаної з групою Андрія Адамовського, нинішнього інвестора ТОВ «Трейд-комодіті». Офіс Адамовського у столичному бізнес-центрі «Євразія» знаходиться за вивіскою депутатської приймальні Олександра Грановського (Блок Петра Порошенка).

Зауважимо, що фірма «Skywalk Trading OU» фігурує у кримінальному провадженні по схемі так званого «перерваного транзиту» для ухилення для податків на суму $1,12 млн.

Компанія «Euromin S.A.», яку представляє Жерар Дельсад, входить у швейцарсько-голландську групу «Vitol», найбільшого нафтового трейдера світу. Інша фірма цього холдингу – «Arawak Energy Ukraine B.V.» володіє 50% часткою в кіпрському офшорі «Geo-Alliance Oil-Gas Public Limited», який об’єднує низку газовидобувних компаній Віктора Пінчука в Україні.

Автор:

(Всего статей: 17063)

РедакцияСвязаться с автором

Если вы нашли в статье ошибку, выделите ее,
нажмите Ctrl+Enter и предложите исправление
 • Анатолій Вдовиченко

  При своих мільйонних зарплатах, они таки еще немножко крадут.
  Одного еврея спрашивают: «Что ты будешь делать, если станешь президентом?». » Я буду таки немножко шить».

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

 • Для отображения содержимого включите AdobeFlashPlayer по ссылке

  Get Adobe Flash player

Дискуссия

 • Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции газопровода «Турецкий поток», сварен в Турции.

  Об этом пишет «Прайм» со ссылкой на оператора проекта Turkstream.

  Техническая операция, которая называется надводный захлест, включала в себя подъем прибрежной и глубоководной секций с морского дна на специальную платформу над водой и их сварку в единую нитку газопровода. Общий вес, который был поднят во время работ составил около 409 тонн. После тщательной проверки сварного шва нитка газопровода была уложена на морское дно на глубину 32 метра. Данная операция была проведена на обеих нитках в российских водах в январе-феврале 2019 года и завершена у турецкого побережья в текущем году.

  «Завершающий стык, соединяющий морскую и прибрежную секции «Турецкого потока», был сварен в Турции. Он символизирует завершение всего комплекса работ по созданию газопроводной системы в Черном море», — говорится в сообщении Turkstream.

  «Терминал» писал, «Булгартрансгаз» возобновил тендер на строительство газопровода от турецкой до сербской границы. Оценка инвестиций в проект 474-км участка составляет 2,77 млрд болгарских левов, без учета НДС.

  Читать все: Анекдоты, Др. страны, Компании, энергетика

 • Нельзя помочь тому
 • Он любил курить на рабочем месте
 • – Пап, а чем революции отличаются от переворотов?
 • Сколько предсказателей ни слушай

Архивы

РЕКЛАМА

Использование материалов «http://oilreview.kiev.ua» разрешается при условии ссылки на «Терминал».

Для интернет-изданий обязательна прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в первом абзаце на конкретный материал.


Please leave this field empty.

Ваши Имя Фамилия (обязательно):

Ваш контактный телефон:

Ваш E-Mail (обязательно):

Ваше сообщение:

Исправить это! :)

Ошибка:

Как правильно: