28 грудня 2011р. в газеті «Урядовий кур’єр» офіційно опублікували рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, яким Мінтопенерго відмовлено в підвищенні ввізного мита на пальне (пропонувалось ввести ввізне мито 130 євро на тонну бензину та 80 євро на тонну дизельного пального).
Незважаючи на той факт, що імпорт пального за останні 5 років зріс, Комісія не знайшла фактів шкоди вітчизняному виробництву пального і закрила спецрозслідування без вжиття будь – яких заходів на захист виробника.
Як попередньо повідомляв ВААІД, рішення Комісії було прийнято ще 22 грудня (більшість членів Комісії проголосували проти спецмита), в результаті було відмовлено та рішення про відмову було опубліковано.
ВААІД з першого дня брала участь в спецрозслідуванні щодо пального та допомагала колегам, надаючи інформацію щодо пального Євро – 4,5, яке використовується для імпортних авто Євро 5. При цьому учасники ВААІД вважають, що результат спецрозслідування по пальному є «ЛАКМУСОВИМ ПАПІРЦЕМ»- індикатором для рішення щодо спецрозслідування по імпорту легкових автомобілів.
За оцінкою генерального директора ВААІД О.Назаренко є підстави вважати, що результат спецрозслідування Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі по імпорту легкових автомобілів, термін якого спливає до 1 квітня 2012р. (270 днів), має теж завершитись без прийняття будь – яких репресивних спецзаходів.




